Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Tadeusz Kościński wiceministrem u Morawieckiego

Nowy podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju zajmował się w BZ WBK projektem polskiej karty

Tadeusz Kościński do niedawna odpowiadał w BZ WBK za sektor kart płatniczych, a później został doradcą prezesa BZ WBK Mateusza Morawieckiego ds. polskiej karty. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, będzie sprawował funkcję wiceministra w resorcie byłego szefa banku, a obecnie wicepremiera rządu.

Tadeusz koscinski

Przed chwilą Kościński potwierdził, że obejmie to stanowisko. To oznacza, że rosną szanse na polską kartę. Morawiecki, jeszcze jako prezes BZ WBK, był największym zwolennikiem powołania polskiego systemu kartowego. To głównie w wyniku jego działań Związek Banków Polskich przygotował list intencyjny wysłany do prezesów banków i podpisany przez 9 z nich w sprawie polskiej karty.

Przeczytajcie także: Wojciech Kaczorowski odchodzi z Millennium

Obecnie ZBP jest na etapie wybierania firmy, która przygotuje analizę na temat ekonomicznego sensu budowy polskiej karty. Z informacji Cashless wynika, że zainteresowanych przygotowaniem takiej ekspertyzy jest kilkanaście podmiotów z całego świata. Zdaniem zwolenników koncepcji polskiej karty może ona przynieść bankom kilkaset milionów złotych rocznie oszczędności z tytułu opłat ponoszonych na rzecz organizacji płatniczych. Te uważają, że wyliczenia są błędne.

Przeczytajcie także: Michał Panowicz osobowością roku

Tadeusz Kościński w BZ WBK pracował od 1997 roku. Znany jest z ocenianych często jako kontrowersyjne poglądów na temat współpracy między bankami a organizacjami płatniczymi. Do niedawna był też szefem Komitetu Decyzyjnego Visy w Polsce. W maju został zastąpiony na tym stanowisku przez Szymona Wałacha z PKO BP.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies