Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe płatności u kurierów GLS. Przy odbiorze paczki możecie skorzystać z Blika

Nowa usługa przyda się klientom, którzy zechcą bezkontaktowo zapłacić za przesyłkę

Odbiorcy przesyłek za pobraniem doręczanych przez GLS mogą za nie płacić całkowicie bezdotykowo, o czym informuje dzisiejszy komunikat prasowy firmy. Rozwiązanie przewiduje, że do kuriera nie trzeba się zbliżać z kartą czy telefonem – wystarczy podać kod Blik. Jeżeli ktoś zechce, może to zrobić nawet przez drzwi. Za wdrożenie odpowiada firma Tpay.

Przeczytajcie także: mBank oferuje nową kartę i poprawia funkcjonalność Blika

Jak działa ta usługa? Po podaniu kodu kurierowi klient zatwierdza transakcję w aplikacji mobilnej banku. To standardowa procedura w przypadku płatności Blikiem. Istotne jest to, że tego rozwiązania można użyć w przypadku każdej paczki – jej wartość nie ma znaczenia. W przypadku plastików obowiązuje limit 100 zł, a jego przekroczenie oznacza konieczność wprowadzenia kodu PIN na termianlu.

Przeczytajcie także: Mastercard udziałowcem Blika

Połączenie płatności za pobraniem z Blikiem ma oznaczać podwójne bezpieczeństwo. Chodzi nie tylko o sam moment transakcji, ale i bezpieczeństwo finansowe po stronie klienta. Za przesyłkę płaci on dopiero wtedy, gdy do niego dotrze. Z tego rozwiązania ma korzystać nawet 40 proc. kupujących. Jeśli dodać do tego informację, że z Blika może korzystać 90 proc. wszystkich klientów banków w Polsce, może się okazać, że nowe rozwiązanie ma szansę zyskać na popularności.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies