Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatność za ubezpieczenie jak za dostęp do Netflixa. Usługę wprowadzają First Data i Bacca

Aktywacja płatności powtarzalnej za ubezpieczenie będzie możliwa podczas wizyty u agenta posługującego się terminalem TubaPay

Spółki Bacca oraz First Data poinformowały o przygotowaniu nowej usługi, czyli możliwości aktywowania płatności powtarzalnej za ubezpieczenia. Dzięki temu posiadacz polisy np. komunikacyjnej może za nią płacić w miesięcznych ratach z rachunku swojej karty bankowej bez konieczności pamiętania o realizacji kolejnych wpłat. Po aktywacji usługi płatności będą zlecane automatycznie w odpowiednich terminach, podobnie jak dzieje się to z abonamentem za dostęp do serwisów streamingowych, takich jak np. Netflix.

Przeczytajcie także: First Data zainstalowała kolejny ofiaromat

Nową usługę mogą zaoferować towarzystwa ubezpieczeniowe sprzedające polisy za pośrednictwem agentów korzystających z usługi TubaPay. To aplikacja mobilna oraz powiązany z nią terminal POS, wprowadzone na rynek przez firmę Bacca przy współpracy ze spółką First Data Polska. TubaPay umożliwia przyjmowanie składek ubezpieczeniowych wielu towarzystw w jednym urządzeniu. Wcześniej rozwój płatności kartami za ubezpieczenia utrudniały zasady rozliczeń wpłat składek, wymuszające użycie oddzielnego terminala do płatności na rzecz każdego z kilku towarzystw obsługiwanych przez pośrednika.

Bacca informuje, że do tej pory do TubaPay dołączyło już dziewięć towarzystw, a kolejne planują to zrobić w najbliższym czasie. Z terminali korzysta też systematycznie rosnąca liczba agentów ubezpieczeniowych. Bacca ocenia potencjał rynku na kilkanaście tysięcy urządzeń. Więcej na temat usługi TubaPay możecie przeczytać w tekście TubaPay: płatność kartą u agenta za polisy wielu towarzystw.

Przeczytajcie także: Czym jest TubaPay?

Do realizacji płatności cyklicznych TubaPay wykorzystuje bezpieczny token karty klienta (numer inny niż numer samej karty), który powstaje po zbliżeniu jej do terminala podczas płatności za polisę u agenta. Alternatywnym sposobem wygenerowania tokenu na poczet przyszłych płatności jest zarejestrowanie karty online na stronie TubaPay. Po wystawieniu polisy agent skanuje smartfonem kod QR z ekranu systemu wystawiania polis. Kod QR zawiera informację o dokładnej kwocie do zapłaty oraz identyfikację odbiorcy płatności i polisy. Aplikacja TubaPay przekazuje ją do sparowanego poprzez Bluetooth terminala płatniczego, na którym klient może aktywować płatności cykliczne za polisę.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies