Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BFG restrukturyzuje następny bank. Rachunki, lokaty i karty Banku Spółdzielczego z Przemkowa zostaną przeniesione do SGB

Bankowy Fundusz Gwarancyjny, który zarządził restrukturyzację poinformował właśnie, że instytucja z Przemkowa nie miała szans na samodzielną egzystencję

BFG ogłosił na swojej stronie internetowej decyzję o przymusowej restrukturyzacji kolejnego banku spółdzielczego, tym razem niewielkiej instytucji z Przemkowa. 2 maja jej zobowiązania zostaną przejęte przez spółdzielczą grupę SGB. BFG pisze w swoim komunikacie, że BS w Przemkowie miał 111 mln zł aktywów. Poziom jego kapitałów własnych był ujemny. Bank był bezpośrednio zagrożony upadłością i nie miał szans na samodzielną egzystencję.

Przeczytajcie także: Przymusowa restrukturyzacja PBS

Z komunikatu BFG wynika ponadto, że bankowość elektroniczna i karty klientów BS w Przemkowie działają nieprzerwanie na dotychczasowych zasadach. Od najbliższego poniedziałku bank stanie się oddziałem SGB a jego klienci będą obsługiwani w dotychczasowej sieci placówek. BFG zapewnia, że posiadacze rachunków i lokat instytucji z Przemkowa nie muszą w związku z przymusową restrukturyzacją podejmować żadnych działań. Numery kont się nie zmieniają, karty zachowują ważność, system transakcyjny pozostaje ten sam.

Przeczytajcie także: Bank Nowy BFG ma już swoją stronę internetową

Ogłoszona dziś przymusowa restrukturyzacja to drugie takie postępowanie podejmowane przez BFG w ostatnim czasie. W połowie stycznia fundusz przeprowadził podobną operację przenosząc klientów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku do Banku Nowego BFG, czyli utworzonej specjalnie w tym celu instytucji z kapitałem w wysokości 100 mln zł. Tamta operacja miała jednak zupełnie inną skalę. PBS miał aktywa w wysokości ok. 2,8 mld zł i był jednym z największych w Polsce banków spółdzielczych. Trudności gospodarcze spowodowane koronawirusem każą przypuszczać, że w najbliższym czasie takich przymusowych restrutkuryzacji będzie więcej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies