Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wiele zmian w Twisto: nowa funkcja w aplikacji, nowy szef w Polsce i odroczenie wdrożenia Apple Pay

Twisto to czeski fintech, który w Polsce oferuje m.in. aplikację mobilną do zarządzania finansami i kartę Mastercard

W markecie Google Play możecie już znaleźć aktualizację aplikacji Twisto, która zawiera nową funkcję – kategoryzację wydatków. Dzięki niej każdy zakup zrealizowany za pomocą narzędzi oferowanych przez Twisto zostanie automatycznie przypisany do jednej z 20 kategorii, takich jak np. zdrowie i uroda, dom i ogród, elektronika, podróże, itd. Nowa funkcja pozwala w łatwy sposób zorientować się, na co wydaje się pieniądze i na tej podstawie podejmować decyzje np. o ograniczaniu wydatków w wybranych kategoriach.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay w Twisto inne niż od banków

Twisto to czeski fintech, w który zdecydował się zainwestować bank ING. Spółka jest twórcą autorskiej metody analizy zdolności kredytowej klientów, dzięki czemu oferuje im możliwość odroczonych płatności za zakupy. Od jesieni ubiegłego roku Twisto oferuje w Polsce aplikację mobilną i powiązaną z nią kartę Mastercard, za pomocą której z odroczonych płatności można też korzystać w sklepach stacjonarnych.

Kartę Twisto można od niedawna powiązać także z cyfrowym portfelem Google Pay, co pozwala płacić zbliżeniowo smartfonami z systemem operacyjnym Android. Twisto zapowiedziało także rychłe udostępnienie płatności Apple Pay. Jednak w ostatni piątek spółka poinformowała na swoim profilu na Twitterze, że ze względu na koronawirusa musi odłożyć to wdrożenie o dwa miesiące.

Przeczytajcie także: Twitso zapowiada wielką ofensywę

Tymczasem od lutego bieżącego roku Twisto ma nowego szefa w Polsce. Country managerem firmy na Polskę został Adam Miziołek, który na stanowisku zastąpił Krzysztofa Blinowskiego. Miziołek ma kilkunastoletnie doświadczenie w branży finansowej. W przeszłości pracował m.in. w PKO BP, gdzie był odpowiedzialny m.in. za budowanie wartości dodanych do bankowości elektronicznej. Wcześniej pracował także w mBanku, gdzie odpowiadał m.in. za rozwój produktów kartowych. Krzysztof Blinowski, jak wynika z jego profilu w portalu Linkedin, odnalazł się natomiast w spółce PKO Leasing.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies