Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR przypomina: zbliża się długi weekend, zaplanujcie wcześniej przelewy

Niektórych transakcji nie będzie można wykonać już w najbliższy piątek

KIR w opublikowanym komunikacie prasowym przypomina o zmianie godzin funkcjonowania swoich systemów rozliczeniowych. Ma to związek ze zbliżającym się długim, świątecznym weekendem. Jeżeli macie do wykonania przelewy, lepiej zaplanujcie je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przeczytajcie także: Miesięczna wartość przelewów ekspresowych przekroczyła 5 mld zł

I tak, najważniejszy system rozliczeniowy zarządzany przez KIR, a więc Elixir, w najbliższy piątek będzie jeszcze działał normalnie. Ostatnia sesja odbędzie się tradycyjnie o godz. 16, a następna będzie dopiero we wtorek o godz. 9.30. Trzeba też pamiętać, że aby przelew wyszedł z ostatnią sesją w piątek, musi zostać odpowiednio wcześniej zlecony. O ile wcześniej? Decyduje o tym tzw. godzina graniczna, którą banki ustalają indywidualnie. Na przykład w mBanku to 13.25, w BNP Paribas – 14.15, w ING, Millennium i PKO – 14.30, w Santanderze – 14.45 a w Aliorze – 15.20.

Jeżeli przegapicie piątkową godzinę graniczną w swoim banku i nie zdążycie zlecić przelewu w systemie Elixir, a płatność nie będzie mogła czekać do wtorku, pozostanie Wam skorzystanie z systemu Express Elixir, który działa w modelu 24/7. Niestety, i tu są pewne ograniczenia stojące po stronie banków – nie we wszystkich można zlecać i odbierać przelewy non stop. Na przykład BNP Paribas czy Citi Handlowy nie obsługują ekspresów w weekend.

Przeczytajcie także: KIR zwiększa sieć akceptacji systemu mojeID

Z informacji KIR-u wynika ponadto, że system Euro Elixir, a więc umożliwiający transakcje w euro, w najbliższy piątek nie będzie działał. Wynika to z faktu, że w wielu europejskich krajach Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy i tamtejsze banki nie pracują. Wszystkie systemy rozliczeniowe KIR-u powrócą do normalnego działania w poświąteczny wtorek.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies