Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KIR przypomina: zbliża się długi weekend, zaplanujcie wcześniej przelewy

Niektórych transakcji nie będzie można wykonać już w najbliższy piątek

KIR w opublikowanym komunikacie prasowym przypomina o zmianie godzin funkcjonowania swoich systemów rozliczeniowych. Ma to związek ze zbliżającym się długim, świątecznym weekendem. Jeżeli macie do wykonania przelewy, lepiej zaplanujcie je z odpowiednim wyprzedzeniem.

Przeczytajcie także: Miesięczna wartość przelewów ekspresowych przekroczyła 5 mld zł

I tak, najważniejszy system rozliczeniowy zarządzany przez KIR, a więc Elixir, w najbliższy piątek będzie jeszcze działał normalnie. Ostatnia sesja odbędzie się tradycyjnie o godz. 16, a następna będzie dopiero we wtorek o godz. 9.30. Trzeba też pamiętać, że aby przelew wyszedł z ostatnią sesją w piątek, musi zostać odpowiednio wcześniej zlecony. O ile wcześniej? Decyduje o tym tzw. godzina graniczna, którą banki ustalają indywidualnie. Na przykład w mBanku to 13.25, w BNP Paribas – 14.15, w ING, Millennium i PKO – 14.30, w Santanderze – 14.45 a w Aliorze – 15.20.

Jeżeli przegapicie piątkową godzinę graniczną w swoim banku i nie zdążycie zlecić przelewu w systemie Elixir, a płatność nie będzie mogła czekać do wtorku, pozostanie Wam skorzystanie z systemu Express Elixir, który działa w modelu 24/7. Niestety, i tu są pewne ograniczenia stojące po stronie banków – nie we wszystkich można zlecać i odbierać przelewy non stop. Na przykład BNP Paribas czy Citi Handlowy nie obsługują ekspresów w weekend.

Przeczytajcie także: KIR zwiększa sieć akceptacji systemu mojeID

Z informacji KIR-u wynika ponadto, że system Euro Elixir, a więc umożliwiający transakcje w euro, w najbliższy piątek nie będzie działał. Wynika to z faktu, że w wielu europejskich krajach Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy i tamtejsze banki nie pracują. Wszystkie systemy rozliczeniowe KIR-u powrócą do normalnego działania w poświąteczny wtorek.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies