Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Miesięczna wartość przelewów w systemie Express Elixir przekroczyła 5 mld zł. Rekord KIR-u

W marcu przez system Express Elixir zleciliście 3,71 mln przelewów

KIR podał przed chwilą statystyki systemu Express Elixir odnotowane w marcu bieżącego roku. Wynika z nich, że za pomocą tego systemu zrealizowaliście w ubiegłym miesiącu 3,71 mln transakcji o wartości przeszło 5,2 mld zł. To pierwszy miesiąc w historii, gdy łączna wartość transakcji w Express Elixir przekroczyła 5 mld zł. W całym I kw. 2020 r. w systemie Express Elixir zrealizowano 10,45 mln transakcji o wartości 14,5 mld zł.

Przeczytajcie także: Credit Agricole rezygnuje z opłat za przelewy ekspresowe

Natomiast w przypadku Elixira, a więc podstawowego systemu rozliczeniowego KIR-u, odnotowano w marcu 2020 r. 174,15 mln przelewów o wartości 510,15 mld zł. Łącznie w I kw. 2020 r. w systemie Elixir zrealizowano 493,3 mln transakcji o wartości 1,44 bln zł. W porównaniu z I kw. 2019 r. liczba transakcji wzrosła o 5 proc., a wartość o 10 proc.

Przeczytajcie także: Express Elixir dla wszystkich klientów Pekao

Z kolei w systemie Euro Elixir umożliwiającym zlecanie przelewów w euro w marcu 2020 r. rozliczono 2,68 mln transakcji o łącznej wartości 15,07 mld euro. W tym samym okresie w 2019 r. rozliczono 3,13 mln komunikatów o wartości 17,91 mld euro. Jak już mogliście wcześniej przeczytać w serwisie cashless.pl, spadek wynika z rezygnacji rozliczania przelewów walutowych za pomocą Euro Elixir przez dwa banki, a więc ING i przejęty przez BNP Paribas Raiffeisen Polbank.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies