Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przelewy Express Elixir już dla wszystkich klientów Pekao korzystających z nowego systemu Pekao24

Klienci Pekao mogą przelewać ekspresowo do 10 tys. zł dziennie. Za każdą transakcję zapłacą 5 zł

Z informacji umieszczonych na stronie internetowej poświęconej dostępności systemu Express Elixir wynika, że przelewy natychmiastowe za pomocą tego rozwiązania realizować mogą już wszyscy klienci Pekao posiadający rachunki osobiste. Natomiast na stronie banku Pekao można przeczytać, że przelewy Express Elixir dostępne są dla wszystkich klientów indywidualnych korzystających z nowego serwisu transakcyjnego Pekao24. Potwierdziło to także biuro prasowe banku.

Przeczytajcie także: Pekao wdraża system Express Elixir

Pekao pisze, że transakcji natychmiastowych nie można zlecać z tzw. rachunków podstawowych (konta z ograniczoną funkcjonalnością wprowadzone implementacją dyrektywy PAD) oraz z rachunków walutowych. Obowiązują także limity. Pojedynczy przelew ekspresowy nie może być na kwotę wyższą niż 5 tys. zł (konsument) lub 20 tys. zł (klient firmowy). Limity dzienne wynoszą odpowiednio 10 i 50 tys. zł. Prowizja od transakcji z rachunku osobistego wynosi 5 zł a firmowego – 10 zł.

Przeczytajcie także: Pekao zwolni 1,2 tys. pracowników

Pekao zapowiadał wdrożenie przelewów w systemie Express Elixir już kilka lat temu. W połowie ubiegłego roku odpowiednie zapisy znalazły się w regulaminie i cenniku Pekao. W grudniu bank rozpoczął testy usługi z udziałem wybranej grupy klientów, której udostępniono nowe Pekao24. System przelewów Express Elixir działa w trybie 24/7. Klienci Pekao nie mogą z niego korzystać podczas krótkiej przerwy, trwającej codziennie od 3 do 3.30 w nocy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies