Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wdrożył system Express Elixir. Niestety, na razie tylko dla wybranych klientów

Wcześniej Pekao zapowiadał, że przelewy ekspresowe obsługiwane przez KIR będą dostępne w grudniu

Na stronie internetowej poświęconej dostępności systemu Express Elixir pojawiła się informacja, że z tych przelewów natychmiastowych mogą już korzystać klienci banku Pekao. Niestety, dotyczy to tylko wybranych osób. O to, co to znaczy oraz kiedy usługa zostanie udostępniona wszystkim posiadaczom rachunków w Pekao zapytałem biuro prasowe banku. Gdy otrzymam odpowiedź – zaktualizuję tekst. Przelewy Express Elixir w Pekao można realizować od poniedziałku do piątku w godzinach od 6 do 20.

Przeczytajcie także: Krupiński odchodzi z Pekao

O tym, że Pekao zamierza wdrożyć u siebie system Express Elixir wiadomo już od dawna, ale długo brakowało konkretnych terminów, kiedy to ma się wydarzyć. Nieco wyjaśniło się w czerwcu bieżącego roku, gdy Pekao opublikował nowe regulaminy i cenniki. Wówczas znalazły się w nich informacje o systemie Express Elixir oraz przelewach P2P Blikiem, które korzystają z systemu EE. Pierwsze z nich miały wejść do oferty 1 grudnia 2019 r. i kosztować 5 zł. Natomiast P2P miały być bezpłatne do końca czerwca 2020 r. a później kosztować 1 zł. Daty wdrożenia jednak nie było.

Przeczytajcie także: Nowy system Pekao już działa

Wygląda na to, że udostępnienie klientom Pekao nowych usług umożliwiających szybkie przesłanie pieniędzy jest już bliskie. Zbiega się w czasie z wdrożeniem przez bank nowego systemu transakcyjnego oraz aplikacji mobilnej. Więcej na ten temat w tekście Bank Pekao udostępnił nowy, internetowy serwis transakcyjny. Będzie działać równolegle ze starym. Oby na prace związane z rozwojem oferty usług elektronicznych banku nie wpłynęło zamieszanie związane ze zmianami w zarządzie, o czym można przeczytać w tekście Michał Krupiński rezygnuje z prezesury w Pekao. Następcą Marek Lusztyn.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies