Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Michał Krupiński rezygnuje z prezesury w Pekao. Następcą Marek Lusztyn

Krupiński nie podał przyczyn ustąpienia ze stanowiska

Bank Pekao podał przed chwilą w komunikacie giełdowym, że jego prezes Michał Krupiński zrezygnował ze stanowiska ze skutkiem natychmiastowym. Krupiński nie podał przyczyn swojej decyzji. Bank poinformował, że Rada Nadzorcza Pekao postanowiła powierzyć zarządzanie instytucją dotychczasowemu wiceprezesowi Markowi Lusztynowi. Do czasu uzyskania odpowiedniej zgody Komisji Nadzoru Finansowego będzie on pełniącym obowiązku prezesa.

Przeczytajcie także: Pekao udostępnił nowy serwis transakcyjny

Michał Krupiński na stanowisko prezesa Pekao został powołany w listopadzie 2017 r. Wcześniej przez kilka miesięcy był wiceprezesem kierującym pracami zarządu banku. Na stanowisku szefa Pekao zastąpił Luigi Lovaglio, który pożegnał się z Pekao po tym, jak kontrolny pakiet akcji banku włoska grupa UniCredit sprzedała na rzecz Grupy PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju.

Michał Krupiński kojarzony jest z PiS-em. Za pierwszych rządów tej partii w połowie ubiegłej dekady zajmował stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa. Jego nazwisko pojawia się także w kontekście afery związanej z budową biurowców, jaką rzekomo miał planować szef PiS Jarosław Kaczyński. Kierowany przez Krupińskiego bank miał, zgodnie z doniesieniami mediów, udzielać kredytu na tę inwestycję.

Przeczytajcie także: Pekao dostarczy do Biedronek nowe terminale

Natomiast Marek Lusztyn ma 23-letnie doświadczenie w bankowości. Z Pekao związany jest od 20 lat. Na stanowisku wiceprezesa banku, nadzorującego pion zarządzania ryzykiem, zasiada od lipca 2017 r. Przed objęciem tego stanowiska przez wiele lat pracował w strukturach międzynarodowych UniCredit, ówczesnej spółki-matki Pekao.

Z późniejszej informacji prasowej Pekao wynika, że z zarządu odszedł również Michał Lehmann, wiceprezes nadzorujący pion operacji i usług oraz Piotr Wetmański, członek zarządu nadzorujący pion strategii. Do zarządu dołączył zaś Marcin Gadomski, który będzie odpowiadał za pion ryzyka. Jako przyczynę rezygnacji ze stanowiska przez Krupińskiego Pekao podał zaś chęć kontynuowania przez niego kariery zawodowej za granicą.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies