Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chmura obliczeniowa w bankach. KNF zaprasza na webinarium

Internetowe warsztaty odbędą się w najbliższą środę

Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała na swojej stronie internetowej zaproszenie na webinarium dotyczące wytycznych w sprawie wykorzystania m.in. przez banki tzw. chmury obliczeniowej. Webinarium odbędzie się w najbliższą środę o godz. 9. Poprowadzi je Marcin Białkowski, doradca przewodniczącego KNF. Aby wziąć udział w spotkaniu online, należy się wcześniej zarejestrować. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Przeczytajcie także: KNF przedłuża termin wdrożenia przepisów o chmurze

Przypomnę, że 23 stycznia bieżącego roku KNF opublikował zalecenia w sprawie przetwarzania danych za pośrednictwem technologii cloud computing. Niedawno nadzór podjął decyzję o przełożeniu z sierpnia na listopad terminu, do którego takie instytucje jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe muszą dostosować swoje procesy do tych zaleceń. W międzyczasie zaś Związek Banków Polskich opublikował standard wdrożenia chmury obliczeniowej zwany Polish Cloud.

Przeczytajcie także: ZBP opublikował standard Polish Cloud

Zdaniem części specjalistów aby w dobie zwiększonego zapotrzebowania na usługi cyfrowe banki mogły utrzymać jakość oraz ceny, powinny w większym stopniu wykorzystywać chmurę obliczeniową. Rozwiązanie to, zdaniem zwolenników cloud computingu, pozwala niskim kosztem zwiększać skalę działania przy zachowaniu jednocześnie wysokich standardów bezpieczeństwa.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies