Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF przedłuża termin na dostosowanie się do wytycznych w sprawie usług w chmurze obliczeniowej

Aktualny termin to 1 listopada bieżącego roku

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała w dzisiejszym komunikacie o zmianie terminu, w jakim banki i inne instytucje finansowe powinny dostosować się do wytycznych związanych z korzystaniem z usług w chmurze obliczeniowej. Pierwotnie termin ten ustalono na 1 sierpnia bieżącego roku. Prawdopodobnie w związku z trwającą pandemią koronawirusa KNF przesunął datę zastosowania przepisów na 1 listopada 2020 r.

Przeczytajcie także: Oto logo standardu Polish Cloud

– To bardzo dobra decyzja. W obecnej sytuacji musimy skoncentrować się na bezpiecznych procesach ciągłości działania, a także reagować na nowe wyzwania rynku. Podmioty finansowe w większości już stosują rozwiązania zgodne z komunikatem. Dokumentacja z tym związana może poczekać – uważa Andrzej Poniński, prezes Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, która występowała o przełożenie terminu. Decyzję chwali też Daniel Kozłowski z kancelarii Kochański i Partnerzy, która wraz ze Związkiem Banków Polskich opracowała standard Polish Cloud.

Przeczytajcie także: Oto Polish Cloud, standard opracowany przy ZBP

Przypomnę, że kilka dni temu ZBP opublikował dokumentację Polish Cloud, która ma pomagać działającym w Polsce bankom w przejściu do chmury obliczeniowej w zgodzie z wytycznymi KNF w tej sprawie. Więcej na temat Polish Cloud możecie przeczytać w tekście ZBP opublikował standard Polish Cloud. Ma pomóc bankom w przejściu do chmury obliczeniowej.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies