Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik ma prawie 4,5 mln aktywnych użytkowników. Wśród nich najwięcej jest klientów PKO

W ciągu minionego kwartału z Blika zaczęło korzystać ponad 400 tys. osób

Z danych udostępnionych przez biura prasowe banków i zebranych przez cashless.pl wynika, że na koniec ubiegłego roku z Blika korzystało aktywnie ok. 4,454 mln osób. To o ok. 400 tys. więcej niż we wrześniu ubiegłego roku i o bez mała milion więcej niż w czerwcu 2019 r.

Przeczytajcie także: PKO rozszerza dostęp do płatności mobilnych

Najwięcej klientów, używających na co dzień Blika, miał w grudniu ubiegłego roku PKO – prawie 1,4 mln. W porównaniu z wrześniem to wzrost o ponad 150 tys. Liczba osób korzystających z Blika mocno wzrosła także w większości pozostałych banków, uwzględnionych w zestawieniu przez cashless.pl, np. w ING, Millennium i Pekao – w każdym prawie o 100 tys. Jedyną instytucją, która podała kwartalny spadek zainteresowania Blikiem, jest Santander.

Natomiast w rzeczywistości popularność Blika jest zapewne nieco większa niż wynika to z danych prezentowanych w poniższej tabeli. To dlatego, że nie wszystkie banki oferujące to narzędzie płatnicze upubliczniają statystyki na jego temat. W tej grupie są np. Alior i Getin.

Przeczytajcie także: Blika wprowadzi firma Adyen

Warto też podkreślić, że dane publikowane przez cashless.pl dotyczą aktywnych użytkowników Blika, a więc takich, którzy w każdym z trzech miesięcy kwartału wykonali przynajmniej jedną, dowolną transakcję za pomocą tego systemu. Dane te różnią się zatem od statystyk prezentowanych przez Narodowy Bank Polski i operatora systemu – spółkę Polski Standard Płatności.

Bank centralny podaje liczbę klientów posiadających zainstalowaną aplikację bankową umożliwiającą korzystanie z Blika. Na koniec września 2019 r. (to najnowsze dane jakie są dostępne) takich osób było ok. 11,6 mln. Z kolei spółka Polski Standard Płatności podała niedawno liczbę osób, które w całym ub. roku przynajmniej raz skorzystały z Blika – miało ich być ok. 9 mln.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies