Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO wdroży nowości w IKO. Do aplikacji trafią bilety Intercity oraz płatności za autostrady

Wprowadzenie nowych funkcji do IKO władze PKO zapowiedziały podczas ostatniej konferencji prasowej

Wiceprezes PKO Adam Marciniak zadeklarował podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w mijającym tygodniu, że do aplikacji oferowanej przez bank trafią wkrótce nowe funkcje z obszaru tzw. wartości dodanych. Wśród nich na pierwszych dwóch miejscach wymienił bilety na pociągi Intercity oraz możliwość wnoszenia opłat za przejazdy płatnymi odcinkami dróg w Polsce.

Przeczytajcie także: Oto szczegóły projektu Talk to IKO

Marciniak nie zdradził konkretnego terminu wdrożeń ani partnerów, z którymi zostaną one przeprowadzone. Nie wykluczył jednak, że PKO zdecyduje się samodzielnie zintegrować IKO z systemami informatycznymi Intercity czy zarządców dróg w Polsce. Przypomnę, że płatności za autostrady oferują operatorzy aplikacji Autopay i SkyCash a za bilety Intercity – SkyCash.

Aplikacja oferowana przez PKO umożliwia już korzystanie usług z zakresu wartości dodanych takich jak np. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej czy ubezpieczeń komunikacyjnych. Natomiast wcześniej w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o innej nowości, jaka wkrótce ma znaleźć się w aplikacji IKO, a więc funkcji głosowego wydawania poleceń. Więcej na ten temat w tekście Z aplikacją mobilną PKO będzie można porozmawiać. Oto szczegóły projektu Talk to IKO.

Przeczytajcie także: mBank jako pierwszy wprowadził prośbę o przelew

Wyposażanie bankowości mobilnej w usługi dodane to jeden z głównych trendów decydujących dziś o rozwoju aplikacji bankowych. Takie funkcje jak możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej czy wnoszenia opłat za postój w strefach płatnego parkowania w największych miastach stają się standardem w Polsce. Znajdziecie je w aplikacjach Santandera, Nest, BNP Paribas czy Millennium. Ten ostatni jako pierwszy w Polsce wprowadził też do swojej apki, przy współpracy z operatorem Autopay, możliwość płatności za przejazdy autostradami.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies