Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ostrzeżenie od Santandera. Przestępcy podszywają się pod bank w e-mailach o zmianach dotyczących PSD II

Oszuści wyłudzają w ten sposób dane logowania oraz numery kart wydanych przez Santandera

Santander opublikował ostrzeżenie przed nowym atakiem wymierzonym w jego klientów. Tym razem przestępcy podszywając się pod Santandera w korespondencji elektronicznej starają się przekonać ofiary do konieczności przeprowadzenia aktualizacji karty w związku z wejściem w życie przepisów dyrektywy PSD II. Brak aktualizacji ma skutkować zablokowaniem plastiku. Klienci, którzy dadzą się na to nabrać mogą stracić pieniądze z konta.

Przeczytajcie także: mBank ostrzega przed inwestycjami w kryptowaluty

Jak Santander pisze w swoim ostrzeżeniu oszukańcze e-maile zawierają link wyglądający jak ten prowadzący do prawdziwej strony banku. Jednak po kliknięciu w niego klient trafia na podrobioną stronę, na której przestępcy proszą o login i hasło do rachunku oraz wszystkie dane z plastikowej karty płatniczej. Santander przekonuje, że jeżeli dostaliście taką korespondencję możecie być pewni, że to oszustwo. Nie klikajcie więc w żadne linki a wiadomość najlepiej skasujcie.

Przeczytajcie także: Kradł pieniądze z bankomatów, które obsługiwał

Swoje dzisiejsze ostrzeżenie Santander kończy uniwersalnymi radami na temat tego jak chronić się przed atakami podobnymi do tego opisanego wyżej, zwanych phishingiem. Pisze więc, by uważnie czytać treść e-maili i zwracać uwagę na literówki oraz błędy językowe, które w nich często się zdarzają i mogą zdekonspirować atak. Bank radzi też aby nigdy nie klikać w linki od nieznanych nadawców i zwracać uwagę na adres strony, na której wprowadza się ważne dane. A w przypadku jakichkolwiek wątpliwości kontaktować się telefonicznie z bankiem.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies