Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kradł pieniądze z bankomatów, które obsługiwał. Policja zatrzymała nieuczciwego konwojenta

Złodziej okradał bankomaty na terenie całego województwa śląskiego

Śląska policja poinformowała w komunikacie o zatrzymaniu nieuczciwego konwojenta, który okradał obsługiwane przez siebie bankomaty na terenie całego województwa śląskiego. Przyznał się do trzech przestępstw, ale policja podejrzewa, że było ich wiele więcej. Dochodzenie w tej sprawie trwa. W mieszkaniu konwojenta znaleziono kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzących z okradzionych bankomatów.

Przeczytajcie także: Polacy czują się bezpiecznie w korzystaniu z e-bankowości

Jak głosi komunikat śląskiej policji, nieuczciwy pracownik firmy obsługującej bankomaty został zatrzymany bezpośrednio po zakończeniu pracy. Ustalono, że dopuszczał się kradzieży gotówki podczas usuwania awarii bankomatów spowodowanych np. zacięciem się banknotów w urządzeniach. Zgodnie z procedurą pieniądze, które zostały wyjęte z urządzenia, powinien spakować do tzw. bezpiecznej koperty i przywieźć do firmy w celu ich rozliczenia. Tymczasem po wyjęciu "zaciętych" banknotów, mężczyzna przywłaszczał część gotówki.

Przeczytajcie także: Zdjęcie z Facebooka może posłużyć do sfałszowania dowodu osobistego

Przypadek ze Śląska, o którym pisze w komunikacie policja, to nie pierwszy raz, gdy do pieniędzy z bankomatów dobrał się pracownik firmy ochroniarskiej. Najgłośniejsza sprawa tego typu miała miejsce w 2015 roku, gdy jeden z konwojentów ukradł 8 mln zł, jakie miały trafić do bankomatów w województwie wielkopolskim. Nim dopuścił się kradzieży, zatrudnił się pod fałszywym imieniem i nazwiskiem oraz na podrobione dokumenty. Wpadł po tym, gdy poprosił żonę o wpłacenie części łupu na konto bankowe.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies