Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zdjęcie z Facebooka może posłużyć do podrobienia dowodu osobistego i kradzieży pieniędzy. Ciekawy przypadek ujawniony przez policję

Sprawa dotyczy bankowca z Lubina, który przy pomocy podrobionych dokumentów zaciągał pożyczki na nazwiska przypadkowych osób

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać tekst na temat bankowca z Lubina, który kradł pieniądze zaciągając pożyczki na nazwiska swoich klientów. Jak się okazuje, sprawa jest rozwojowa i ciekawsza, niż pierwotnie mogło się wydawać. Jedna z poszukiwanych w tej sprawie kobiet, której wizerunek policja opublikowała, okazała się poszkodowaną. Jej fotografia została wykorzystana przez nieuczciwego bankowca.

Przeczytajcie także: Bankowcom można ufać, ale nie bezgranicznie

Jak pisze policja w swoim komunikacie, kobieta sama zgłosiła się na komisariat, gdzie została przesłuchana, a jej zeznania wniosły nowe, nieznane dotąd okoliczności sprawy. Ustalono, że bankowiec dysponując zdjęciem kobiety zaczerpniętym z internetu podrobił jej dokument tożsamości, a następnie za jego pomocą usiłował wyłudzić pożyczki. Zdaniem policji niewykluczone, że podobnie było z pozostałymi osobami, które w tej sprawie są poszukiwane.

Przeczytajcie także: Uwaga na SMS-y zachęcające do wpłat na WOŚP

W opublikowanym wczoraj komunikacie lubińska policja apeluje do użytkowników internetu, w tym mediów społecznościowych, o czujność przy dodawaniu zdjęć do sieci. – Powyższy przykład pokazuje, że mogą one być wykorzystane przez nieuczciwe osoby do przestępczego procederu – pisze policja. Wciąż poszukuje też mężczyzny, którego wizerunek jest dostępny na stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies