Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zdjęcie z Facebooka może posłużyć do podrobienia dowodu osobistego i kradzieży pieniędzy. Ciekawy przypadek ujawniony przez policję

Sprawa dotyczy bankowca z Lubina, który przy pomocy podrobionych dokumentów zaciągał pożyczki na nazwiska przypadkowych osób

Kilka dni temu w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać tekst na temat bankowca z Lubina, który kradł pieniądze zaciągając pożyczki na nazwiska swoich klientów. Jak się okazuje, sprawa jest rozwojowa i ciekawsza, niż pierwotnie mogło się wydawać. Jedna z poszukiwanych w tej sprawie kobiet, której wizerunek policja opublikowała, okazała się poszkodowaną. Jej fotografia została wykorzystana przez nieuczciwego bankowca.

Przeczytajcie także: Bankowcom można ufać, ale nie bezgranicznie

Jak pisze policja w swoim komunikacie, kobieta sama zgłosiła się na komisariat, gdzie została przesłuchana, a jej zeznania wniosły nowe, nieznane dotąd okoliczności sprawy. Ustalono, że bankowiec dysponując zdjęciem kobiety zaczerpniętym z internetu podrobił jej dokument tożsamości, a następnie za jego pomocą usiłował wyłudzić pożyczki. Zdaniem policji niewykluczone, że podobnie było z pozostałymi osobami, które w tej sprawie są poszukiwane.

Przeczytajcie także: Uwaga na SMS-y zachęcające do wpłat na WOŚP

W opublikowanym wczoraj komunikacie lubińska policja apeluje do użytkowników internetu, w tym mediów społecznościowych, o czujność przy dodawaniu zdjęć do sieci. – Powyższy przykład pokazuje, że mogą one być wykorzystane przez nieuczciwe osoby do przestępczego procederu – pisze policja. Wciąż poszukuje też mężczyzny, którego wizerunek jest dostępny na stronie internetowej.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies