Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Curve kończy prace nad Apple Pay. Pierwsi klienci już dodali swoje karty do usługi

Wcześniej Curve udostępnił wybranej grupie klientów Google Pay i Samsung Pay

Brytyjski fintech Curve, mający też wielu klientów z Polski, prawdopodobnie kończy prace nad udostępnieniem swoim użytkownikom płatności mobilnych Apple Pay. Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, na grupie dyskusyjnej poświęconej Curve kilku klientów zamieściło zrzuty z ekranów smartfonów, z widocznymi kartami dodanymi do portfela cyfrowego Apple Pay.

Z dyskusji na grupie wynika, że aktywacja Apple Pay z kartami Curve była możliwa kilka dni temu i dostali ją testerzy a także inwestorzy, którzy w ramach crowdfundingu nabyli udziały Curve. Możliwość powiązania z portfelem Apple Pay dotyczyła kart z brytyjskimi numerami BIN. Aktualnie opcja została wyłączona. Mimo to można się domyślać, że start Apple Pay dla kart Curve jest już blisko.

Przeczytajcie także: Google Pay już dostępne dla klientów Curve

Przedstawiciele Curve zapowiedzieli wdrożenie szeregu płatności mobilnych, w tym Apple Pay, już w 2018 roku. Pod koniec ubiegłego roku klienci fintechu z Wielkiej Brytanii uzyskali możliwość powiązania swoich kart z Samsung Pay oraz Google Pay. Te ostatnie płatności, przeznaczone dla posiadaczy urządzeń mobilnych z systemem operacyjnym Android, stały się dostępne także dla części klientów Curve z Polski. Więcej na ten temat możecie przeczytać w tekście Curve uruchomił płatności Google Pay. Jednak nie wszyscy klienci z Polski skorzystają z usługi.

Przeczytajcie także: Curve udostępniło Samsung Pay

Curve oferuje własną kartę płatniczą i aplikację mobilną będącą swojego rodzaju agregatorem. Do apki można dodać karty wielu różnych wydawców, a następnie płacić z ich rachunków za pomocą jednego plastiku Curve. Można więc nosić przy sobie tylko jedną kartę, a faktycznie móc płacić w ciężar różnych rachunków. Udostępnienie przez Curve płatności Google Pay może mieć znaczenie dla klientów takich banków z Polski jak Millennium, Pekao czy PKO. Wszystkie te banki nie oferują jeszcze Google Pay, a posiadając kartę Curve można z tych płatności korzystać mimo to.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies