Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekordowe płatności polskich klientów Revoluta. W grudniu wydali 340 mln zł

Polacy kartą Revolut najczęściej płacili za zakupy, w tym żywność, posiłki w restauracjach i rozrywkę

Revolut podał garść statystyk dotyczących zwyczajów wydatkowych swoich klientów z Polski. W grudniu 2019 r. wydali oni 340 mln zł, trzykrotnie więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Z ujawnionych danych wynika, że najczęściej przeznaczali pieniądze na zakupy inne niż spożywcze (91 mln zł, wzrost 2,5-krotny), żywność (50 mln zł, wzrost 3,5-krotny) i restauracje (41 mln zł, wzrost trzykrotny). Wśród popularnych kategorii wydatków znalazła się jeszcze rozrywka z kwotą 41 mln zł.

Przeczytajcie także: Nowa usługa w aplikacji Twisto

Revolut podkreśla jednak, że w międzyczasie wzrosła liczba osób w Polsce korzystających z jego usług. W grudniu 2018 r. było ich 300 tys. a na koniec 2019 r. już 900 tys. Fintech wyliczył więc, że biorąc to pod uwagę, tak naprawdę wzrosty wydatków odnotowano tylko w dwóch kategoriach żywność i restauracje. Średnio jeden użytkownik aplikacji wydał w grudniu 376 zł.

Przeczytajcie także: Brutto.pl ma inwestora. Pakiet udziałów przejęła Pragma Faktoring

Z udostępnionych przez Revoluta danych wynika także, że 68 tys. jego klientów z Polski wyjechało w grudniu za granicę. Odwiedzaliście głównie Niemcy i Wielką Brytanię, ale też Czechy, Włochy, Austrię, Francję i Słowację, zapewne w poszukiwaniu warunków do uprawiania sportów zimowych.
Jeśli chodzi o zakupy online, to najczęściej wybierano sklepy Aliexpress i Allegro. Wysoko w grudniowym zestawieniu znalazły się też Empik, Amazon i Ikea.

Klienci Revoluta lubią też korzystać z funkcji aplikacji umożliwiającej oszczędzanie. Założyli ponad 1 mln sejfów, by odkładać na wybrane cele. Nie są to jednak wielkie kwoty. W Polsce do ok. 100 tys. sejfów odłożono średnio po ok. 200 zł.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies