Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Europa Ubezpieczenia wprowadzi nową aplikację. Firma zaprezentowała koncepcję podczas Impact fintech’19

Nowa aplikacja będzie służyć do zakupu ubezpieczeń w formule określanej mianem "pay as you use"

Podczas odbywającego się w tym tygodniu w Katowicach Impact fintech’19 firma Europa Ubezpieczenia zaprezentowała koncepcję nowej aplikacji mobilnej. Choć już wkrótce ma ona znaleźć się na rynku, Europa nie zdradziła jeszcze jej nazwy. Firma pokazała jednak, do czego nowe rozwiązanie będzie służyć.

Przeczytajcie także: Ta aplikacja będzie Wam płacić za chodzenie

Z prezentacji wynika, że nowa aplikacja będzie umożliwiać zakup ubezpieczeń w formule określanej mianem "pay as you use", co oznacza możliwość zakupu krótkoterminowych polis majątkowych, w miarę rodzących się potrzeb. Przykładem może być np. ubezpieczenie na wypadek konieczności rezygnacji z koncertu, na który wykupiło się drogi bilet, czy roweru podczas wyjazdu na wycieczkę.

Przedstawiciele Europy podkreślili, że w przeciwieństwie do rozwiązań wprowadzanych w przeszłości przez konkurencję ich produkty zostały specjalnie przygotowane, by można je było sprzedawać na urządzeniach mobilnych. Ubezpieczenia w aplikacji charakteryzują się m.in. szybkim uruchomieniem ochrony, elastyczną kalkulacją składki, itd. Można będzie za nie płacić m.in. przy pomocy karty powiązanej z aplikacją lub Blikiem.

Przeczytajcie także: Od teraz aplikacja IKO pozwala Wam na płacenie za parking

Na razie Europa Ubezpieczenia nie ujawnia daty debiutu nowej aplikacji. Natomiast to, że towarzystwo pracuje nad takim rozwiązaniem, wiadomo już od kilku miesięcy. Mogliście przeczytać o tym także w serwisie cashless.pl w tekście TU Europa chce być jak Play Ubezpieczenia. Też zaoferuje aplikację do polis na żądanie. Firma ma już pierwsze doświadczenia z aplikacjami mobilnymi, bo od dłuższego czasu oferuje apkę Screenity do ubezpieczenia wyświetlaczy smartfonów.

Na razie eksperymenty towarzystw ubezpieczeniowych z mobilności kończą się różnie. Akurat aplikacja Screenity utrzymała się na rynku, podobnie jak kilka rozwiązań ułatwiających zdalną likwidację szkód komunikacyjnych. Ale większość aplikacji umożliwiających zakup ubezpieczeń trudno nazwać sukcesem. Niedawno zamknięto np. apkę Teraz Avivy, która pozwalała na zakup auto casco. Wcześniej z rynku zniknęła aplikacja Play Ubezpieczenia.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies