Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja będzie płacić za chodzenie. Wystartował Boomerun

Przyznawane przez Boomerun punkty za aktywność fizyczną można wymieniać na nagrody, np. smartfony, buty czy dostęp do Netfliksa. Choć zdobycie najbardziej wartościowych nagród nie będzie proste

Boomerun to polska aplikacja nagradzająca za aktywność fizyczną. Idea jest prosta: użytkownik zarabia, kiedy chodzi. Każde sto kroków to jeden punkt. Punkty można wymieniać na produkty i usługi 40 marek, ale ich lista ma się wydłużać. Użytkownicy tej otwartej platformy już teraz mogą zdobyć iPhone’a, zniżkę na ubezpieczenie, zrobić zakupy w Empiku czy opłacić konto na Netfliksie.

Przeczytajcie także: American Express wprowadza kartę dla aktywnych fizycznie

Według wyliczeń platformy, osoba umiarkowanie aktywna wykonuje około 7 tys. kroków dziennie. Daje to ponad 2,5 mln kroków rocznie. W aplikacji Boomerun pozwoli to zarobić 100 zł. Ktoś powie, że niewiele, ale na dobrą sprawę nie wykonuje się żadnych dodatkowych czynności – trzeba tylko pozwolić aplikacji liczyć kroki. A jeśli komuś marzy się smartfon, ale nie rusza się zbyt często, musi zmienić nawyki.

Operator Boomerun zamierza zarabiać na zwiększaniu sprzedaży u partnerów oraz na danych, które mają trafiać do ubezpieczycieli. Twórca aplikacji, Tomasz Uścicński, przekonuje, że dane nie zostaną przekazane do innych firm oprócz tych zaakceptowanych przez użytkowników. Stworzenie programu sfinansowano ze środków publicznych i prywatnych. Zainwestowały w niego fundusze venture capital Rubicon Partners i Spinaker Alfa, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Przeczytajcie także: Aplikacja Boomerun będzie nagradzać aktywność fizyczną

Czy to się przyjmie? Przedstawiciele spółki liczą na to, że w ciągu pierwszych 12 miesięcy uda się pozyskać 200 tys. aktywnych użytkowników aplikacji. W dłuższej perspektywie mowa już o milionach ludzi. Ambitnie. Z pewnością sporo będzie zależało od partnerów, którzy zdecydują się przyłączyć do akcji. Na zmobilizowaniu Polaków do ruchu mogliby jednak skorzystać wszyscy – twórcy aplikacji powołują się na szacunki Centre for Economics and Business Research, z których wynika, że blisko 6 mln Polaków jest nieaktywnych fizycznie, a to niestety podnosi ryzyko wystąpienia wielu chorób, które ostatecznie obciążają budżet.

O rychłym starcie aplikacji Boomerun mogliście przeczytać jako pierwsi w serwisie cashless.pl, w tekście Nowy polski insurtech chce promować aktywność fizyczną zniżkami na ubezpieczenia. Wkrótce ma wystartować apka Boomerun. Usługa jest w Polsce nowością, ale na świecie podobne rozwiązania już funkcjonują. Niedawno o wprowadzeniu moneybacku za aktywność fizyczną, dodawanego do kart kredytowych w Wielkiej Brytanii, poinformował na przykład American Express.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies