Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Awaria kart w Aliorze

Kłopoty z wypłatami gotówki mogą mieć osoby przebywające za granicą

Klienci Aliora zostali uprzedzeni przez bank, że w ten weekend będą mieli utrudniony dostęp do usług. Instytucja finalizuje właśnie ostatni etap łączenia się z Meritum Bankiem, czyli przeprowadza fuzję operacyjną. W związku z tym nie działa system transakcyjny. Ale karty miały funkcjonować normalnie. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest.

Przeczytajcie także: Za użycie karty w urzędzie zapłacicie dodatkową prowizję

Z informacji przekazanych przez czytelników wynika, że mają problemy z płatnościami oraz wypłatami gotówki za granicą. Są informowani, że przekroczyli dzienny limit wypłat. Wpisy z podobnymi doświadczeniami klientów można przeczytać również na profilu Aliora na Facebooku. Administratorzy profilu za każdym razem odpisują klientom, że wypłaty nie są możliwe z powodu przekroczenia limitu dziennych wypłat. Użytkownicy kart zarzekają się jednak, że limity nie zostały przekroczone.

Biuro prasowe Aliora wyjaśnia, że problemu w skali globalnej nie ma, a jedynie są pojedyncze przypadki, które wymagają wyjaśnienia. Wszyscy klienci, którzy będą mieli problem z wypłatami gotówki lub płatnościami bezgotówkowymi, proszeni są o kontakt z infolinią banku.

Przeczytajcie także: Klienci Meritum dostaną nowe numery rachunków i stracą aplikację

Tymczasem awarie kart w bankach przeprowadzających fuzje stają się pomału tradycją. W ubiegłym tygodniu w podobnej sytuacji znalazł się mBank, który przenosił na nowy system transakcyjny klientów byłego MultiBanku. Przez kilka godzin w sobotę karty nie działały. Awarię udało się szybko usunąć a migracja zakończyła się sukcesem.

Natomiast dziś w nocy następuje zmiana czasu z letniego na zimowy. Z tej przyczyny kilka banków planuje krótkie przerwy konserwacyjne. Zanim wybierzecie się na imprezę sprawdźcie w swoim banku, w jakich godzinach Wasza karta nie będzie działać.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies