Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Threat Scan pomoże bankom wzmocnić stosowane przez nie zabezpieczenia. Nowa usługa Mastercarda

Aplikacja symuluje cyberataki przestępców i umożliwia analizowanie reakcji systemów służących do autoryzacji transakcji

Mastercard udostępnił bankom, także w Polsce, nową usługę Threat Scan, która pozwala wykrywać luki w systemach służących do autoryzacji transakcji. Jak czytam w nadesłanej do redakcji informacji prasowej, aplikacja symuluje cyberataki przestępców i umożliwia analizowanie reakcji systemów bankowych. Mastercard zapewnia, że rozwiązanie jest kompletne i gotowe do wdrożenia.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza nowy serwis transakcyjny

Eksperci zwracają uwagę, że cyberprzestępcy nie ustają w próbach wykorzystywania luk w systemach autoryzacyjnych instytucji finansowych. Liczba ataków wciąż rośnie, a wykorzystywane obecnie rozwiązania mogą nie wystarczyć, aby wszystkie zagrożenia wyeliminować. Threat Scan uzupełnia dotychczasowe narzędzia do walki z fraudami i pozwala sprawdzić zabezpieczenia systemów zanim dojdzie do ataku, oszustwa i strat finansowych.

Przeczytajcie także: Więcej blockchaina w PKO

Z informacji wynika, że aplikacja Threat Scan wykorzystuje wciąż ewoluujący zestaw scenariuszy testowych przygotowanych na podstawie obserwacji Mastercarda dotyczących zachowań cyberprzestępców. W miarę pojawiania się nowych kierunków ataków, można dodawać kolejne testy i natychmiast ponownie weryfikować odporność systemów. Wyniki analizy są widoczne od razu po przeprowadzeniu symulacji.

Uzyskana wiedza ma umożliwić bankom poznanie stopnia ich narażenia na oszustwa i skłonić do działań wzmacniających najsłabsze ogniwa mechanizmów zabezpieczających zanim dojdzie do oszustwa i strat finansowych.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies