Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Allegro zmieni logo? Na razie testuje nowe ikony swoich aplikacji na smartfony

Jak prezentuje się nowa ikona aplikacji Allegro na urządzenia z systemem Android, możecie już sprawdzić odnajdując apkę w markecie Google Play

Kilka dni temu w Google Play pojawiła się aktualizacja aplikacji Allegro, która wprowadza kilka drobnych zmian w porównaniu z poprzednią wersją. Większość z nich to poprawki i ulepszenia, których pewnie nawet nie zauważycie. Aktualizacja zdradzać może jednak, że operator aplikacji pracuje nad nową identyfikacją wizualną marki. Przy okazji ostatniej modyfikacji apki w Google Play pojawiła się bowiem jej nowa ikona.

Przeczytajcie także: Uwaga na atak wymierzony w użytkowników Allegro

Jeżeli korzystanie z aplikacji mobilnej największej platformy e-commerce w Polsce, to zapewne dobrze znacie jej dotychczasową ikonę, która wygląda tak:

Aplikacja Allegro wciąż oznaczona jest taką ikoną w App Store, ale jeśli zajrzycie do marketu Google Play, w którym oferowane są aplikacje na smartfony z systemem Android, zobaczycie całkiem nowy znacznik aplikacji Allegro, który wygląda tak:

Czy to oznacza, że Allegro zmienia logo? Niestety nie udało mi się na razie zdobyć na ten temat szczegółowych informacji. W centrali firmy w Warszawie powiedziano mi jedynie, że póki co operator aplikacji testuje tylko nowe ikony i na razie jest za wcześnie, by zdradzać więcej informacji na ten temat. Niewątpliwie oznacza to jednak, że zmiany w wyglądzie logotypu Allegro będą, przynajmniej jeśli chodzi o jego wersję na urządzenia mobilne.

Przeczytajcie także: Listopadowe zmiany w ofercie Allegro

Natomiast w ofercie Allegro zaszło ostatnio sporo zmian. Bodajże najważniejsza z nich to pojawienie się usługi Zapłać Później. Pozwala ona na zamówienie produktów wystawianych w wybranych kategoriach oraz płatność za nie dopiero po kilkudziesięciu dniach. Sklep należność otrzymuje jednak od razu po zamówieniu, dzięki czemu może niezwłocznie przystąpić do kompletowania i wysyłki paczki. Finansowanie zakupów bierze na siebie partner Allegro, a więc firma PayPo. PayPo to polski startup, który był nominowany do tegorocznej edycji nagrody Cashless Fintech Future. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies