Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior wypłaci gotówkę pracownikom PZU. Obie spółki uruchomiły platformę do pożyczek o nazwie Cash 

Alior i PZU do budowy innowacyjnego rozwiązania wykorzystały technologię spółki Bancovo

W przesłanym przed chwilą komunikacie Alior i PZU poinformowały o uruchomieniu platformy pożyczkowej Cash. Za jej pomocą etatowi pracownicy PZU mogą składać wnioski o pożyczki gotówkowe, których udziela Alior. Procedura ubiegania się i wypłaty środków ma być maksymalnie uproszczona m.in. dzięki temu, że wnioskodawca nie musi przedstawiać zaświadczenia o zarobkach.

Przeczytajcie także: Bancovo wystawione na sprzedaż?

Z komunikatu Aliora i PZU wynika, że wnioski o pożyczkę na platformie Cash składane są internetowo, a raty są potrącane automatycznie z wynagrodzenia. Obie instytucje przy budowie systemu wykorzystały technologię Bancovo, czyli spółki fintechowej należącej do Aliora i specjalizującej się w internetowym pośrednictwie finansowym. Z platformy Cash może obecnie skorzystać ponad 10 tys. pracowników Grupy PZU. W najbliższych tygodniach ma ona być udostępniana innym zainteresowanym pracodawcom.

Przeczytajcie także: Bliski początek pilotażu Cash

Bancovo to jeden z dwóch polskich startupów fintechowych, które zaoferowały klientom elektroniczne pośrednictwo w udzielaniu pożyczek i kredytów. Drugim jest FinAi, który niedawno poinformował o zmianie profilu działalności. Zdecydował, że nie będzie już sprzedawał produktów klientom indywidualnym, a skupi się na obsłudze instytucji finansowych i będzie szukać inwestora. Również Alior jako właściciel Bancovo informował, że jest zainteresowany pozyskaniem dla tej spółki inwestora.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies