Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa zwiększa zasięg platformy do płatności transgranicznych. Visa B2B Connect działa już w 62 krajach

Docelowo rozwiązanie uruchomione w czerwcu bieżącego roku ma działać w ponad 100 krajach

Visa poinformowała dzisiaj o podwojeniu zasięgu swojej nowej platformy do transakcji międzynarodowych – Visa B2B Connect. Obecnie rozwiązanie dostępne jest dla podmiotów działających w 62 krajach. W momencie uruchomienia platformy w czerwcu bieżącego roku Visa B2B Connect dostępna była w 30 krajach. Docelowo do roku 2020 rozwiązanie ma trafić do 100 krajów.

Przeczytajcie także: Visa ma pomóc Revolutowi w dalszej ekspansji

Visa B2B Connect jest transgraniczną platformą płatniczą, dzięki której korporacyjne transakcje o dużej wartości mogą być realizowane bezpośrednio z banku płatnika do banku beneficjenta. Rozwiązanie to pozwala na znaczące skrócenie czasu rozrachunku do jednego lub dwóch dni. Visa B2B Connect umożliwia tokenizację wrażliwych danych biznesowych organizacji, takich jak informacje dotyczące konta bankowego czy numerów rachunków, poprzez przypisanie im unikalnego identyfikatora, który może zostać wykorzystany do przeprowadzenia transakcji w sieci.

Przeczytajcie także: Visa Oferty w bankowości ING

Instytucje, które mają dostęp do platformy Visa B2B Connect, mogą rozpocząć realizowanie transakcji za jej pośrednictwem na dwa sposoby – bezpośrednio poprzez platformę lub za pośrednictwem hubów partnerów, z którymi Visa nawiązała współpracę. Jednym z nich jest Universal Aggregator stworzony przez firmę Bottomline. Przy udostępnianiu Visa B2B Connect organizacja płatnicza współpracuje także z firmą FIS. Natomiast w ramach wprowadzania platformy w kolejnych krajach integrację przeprowadza firma Infosys.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies