Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior wyłączy karty klientom Meritum

Użytkownicy kart przejętego banku mają jeszcze kilka dni na aktywację nowych plastików

Na 25 października Alior zapowiedział ostatni etap przejęcia mniejszego Meritum Banku, czyli fuzję operacyjną. Po tym dniu klienci Meritum zalogują się już do systemu transakcyjnego Aliora oraz będą musieli przyzwyczaić się do nowych kart. Stare przestaną działać.

Wymiana kart to konieczność z tego względu, że Meritum wydawał klientom karty Visy. Z kolei Alior posiada jedynie karty MasterCarda. Z deklaracji przedstawicieli Aliora wynika, że już wszyscy klienci Meritum dostali nowe plastiki wraz z informacją, jak je aktywować. Jeżeli tego nie zrobią, nie będą mogli z nich korzystać.

Przeczytajcie także: BPH - kolejny wydawca kart z systemem 3D Secure

Klienci Meritum, zarówno indywidualni jak i biznesowi, są codziennie bombardowani e-mailami oraz sms-ami z przypomnieniem o konieczności aktywacji karty. Mogą to zrobić wykonując dowolną płatność bezgotówkową, wypłacając pieniądze z bankomatu lub dzwoniąc na infolinię banku.

W wyniku fuzji operacyjnej zmianie ulegną również numery rachunków bankowych klientów Meritum. Alior deklaruje jednak, że bezpośrednio po połączeniu systemów informatycznych obu instytucji przelewy przychodzące będą księgowane zarówno na stare jak i nowe numery rachunków, a jedynie przelewy wychodzące od razu będą wychodziły z nowych numerów. Taka sytuacja nie będzie jednak trwała wiecznie, a w przyszłości ważne będą tylko nowe numery.

Przeczytajcie także: BZ WBK wydał już 11 tys. kart bankomatowych

Na razie nie wiadomo jednak, jak długo w użyciu będą także stare. – Będziemy starać się jak najdłużej utrzymać podwójną numerację, aby wszyscy klienci mieli możliwość dokonania zmiany numerów u swoich pracodawców czy kontrahentów – mówi Julian Krzyżanowski, rzecznik Aliora.

Fuzja operacyjna oznacza również, że klienci byłego Meritum będą musieli przyzwyczaić się do innej aplikacji mobilnej. Część z nich może to zaboleć – apka Meritum jest lepsza niż obecnie oferowana przez Aliora. Bank deklaruje, że już pracuje nad nową generacją swojej bankowości mobilnej, która będzie miała wiele wspólnego z obecną aplikacją Meritum. Zresztą zatrudnił do tego specjalistów z tego banku.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies