Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dwie nowe licencje Banku Litwy. Jedną z nich dostał fintech wywodzący się z Polski

Mowa o spółce Epayblock, która zamierza świadczyć usługi finansowe dla przedsiębiorstw

Bank Litwy poinformował dziś o przyznaniu dwóch nowych licencji fintechowych. Pierwszą z nich – krajowej instytucji płatniczej, otrzymała firma Flywire, która zamierza oferować usługi płatnicze m.in. studentom. Natomiast druga firma to dowodzona przez Polaków spółka Epayblock, która otrzymała licencję e-money. Z jej profilu na portalu Linkedin wynika, że tworzą ją m.in. Krzysztof Kuchta i Roman Mazur. Pierwszy z nich pracował w przeszłości m.in. w spółce Togetherdata. Drugi – w polskim biurze Revoluta.

Przeczytajcie także: SumUp z licencją e-money na Litwie

Ze strony internetowej spółki Epayblock oraz komunikatu Banku Litwy można dowiedzieć się, że firma ma zamiar specjalizować się w obsłudze przedsiębiorstw. Będzie im oferować m.in. rachunki z europejskim numerem IBAN oraz przelewy krajowe i międzynarodowe z natychmiastowym przewalutowaniem transakcji.

Przeczytajcie także: Bank Litwy zawiesza działalność fintechu oferującego usługi także w Polsce

Jak pewnie wiecie, Litwa słynie z przyjaznej polityki względem zagranicznych fintechów, które starają się u niej o licencje. Stąd wiele firm z całej Europy, w tym z Polski, ubiega się o zezwolenia na działanie w charakterze instytucji płatniczych w Wilnie, by później korzystając z paszportu europejskiego móc zacząć działać w innych krajach Unii Europejskiej. Z nieoficjalnych rozmów wynika jednak, że okres, gdy Bank Litwy rozdawał licencje na lewo i prawo, powoli się kończy. Droga firm składających teraz wnioski o zezwolenia, nie jest już usłana różami jak niegdyś, choć wciąż jest łatwiejsza niż w Polsce.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies