Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pierwszy fintech wchodzi do piaskownicy Banku Litwy z ubezpieczeniami P2P. W Polsce sandbox wciąż tylko w planach

Platforma ubezpieczeniowa w formule peer to peer będzie testowana w litewskiej piaskownicy przez co najmniej sześć miesięcy

Bank Litwy poinformował wczoraj o wydaniu pierwszego zezwolenia na wejście do prowadzonej przez niego piaskownicy regulacyjnej. Uzyskała je firma Workpower, która będzie testować platformę ubezpieczeniową P2P. Opiera się ona o tzw. ekonomię współdzielenia. Zgodnie z jej zasadami klienci tworzą grupy i łączą swoje fundusze w celu ubezpieczenia określonych ryzyk. Litewski bank nie podaje jednak szczegółów rozwiązania, jakie oferuje Workpower.

Przeczytajcie także: Piaskownica regulacyjna w Polsce jednak będzie

Władze BL wydały zezwolenie firmie Workpower na testowanie jej usług przez sześć miesięcy. Okres ten może zostać przedłużony do 12 miesięcy. Testy mają się rozpocząć nie później niż w październiku bieżącego roku. W ich trakcie na platformie Workpower będzie dostępnych kilka rodzajów produktów chroniących smartfony i tablety. – Wierzymy, że usługi ubezpieczeniowe typu peer-to-peer mogą stać się nowatorskim sposobem ochrony interesów konsumentów. Testowanie tej innowacji w żywym środowisku pomoże nam ocenić zagrożenia związane z jej funkcjonowaniem – powiedział Marius Jurgilas, członek zarządu BL.

Przeczytajcie także: Litwa odbiera licencję polskiemu fintechowi

Tymczasem w Polsce piaskownica regulacyjna wciąż jest tylko w planach. Wdrażana przez poprzednie władze Komisji Nadzoru Finansowego koncepcja piaskownicy wirtualnej, zarządzanej przez zewnętrznych operatorów, została zarzucona przez obecne kierownictwo nadzoru. Przygotowywana jest nowa koncepcja piaskownicy regulacyjnej, w tworzenie której zaangażowane mają być instytucje międzynarodowe. Więcej na ten temat tutaj.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies