Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dostawca płatności Fitbit Pay może zmienić właściciela. W spółkę zainwestuje właściciel marki Google?

Fitbit Pay to płatności mobilne dostępne na zegarkach i opaskach sportowych Fitbit

Fitbit Pay to jeden z wielu cyfrowych portfeli dostępnych dla klientów z Polski i jeden z dwóch działających na sportowych smartwatchach. Z publikacji agencji Reuters wynika, że operator usługi, a więc producent wearables czyli urządzeń ubieralnych Fitbit, może zostać sprzedany. Powodem poszukiwania inwestora jest m.in. coraz silniejsza konkurencja ze strony chińskich producentów, takich jak Huawei i Xiaomi.

Przeczytajcie także: Fitbit Pay wkrótce dla klientów SGB

Z opublikowanych informacji wynika, że konkretna decyzja w sprawie sprzedaży jeszcze nie zapadła, ale trwa analiza możliwości w tym zakresie. A jednym z potencjalnych kupców wymienianych w tym kontekście jest właściciel marki Google, który ma być zainteresowany mocniejszym wejściem w segment urządzeń ubieralnych.

Przeczytajcie także: Będzie nowy smartwatch do płatności Fitbit Pay

Fitbit Pay to płatności mobilne działające na smartwatchach (Versa i Ionic) oraz opaskach (limitowane wersje Charge) produkowanych przez Fitbit. Aby z nich skorzystać, trzeba najpierw zainstalować na telefonie aplikację Fitbit, powiązać z nią kartę bankową, a następnie sparować z urządzeniem. Płatności Fitbit Pay dostępne są w Polsce dla klientów Santandera, Pekao i Revoluta. Konkurencyjnym rozwiązaniem są płatności Garmin Pay. Natomiast firma Google oferuje płatności Google Pay działające na smartfonach z systemem Android i wybranych smartwatchach z systemem Wear OS.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies