Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING nie czeka na silne uwierzytelnienie. Już 20 sierpnia zmienia sposób logowania na rachunki. Zobaczcie co Was czeka

ING zmieni też sposób autoryzacji przelewów zlecanych przez aplikację mobilną

ING Bank Śląski poinformował swoich klientów, że już 20 sierpnia zmieni sposób logowania się na rachunki internetowe przez komputer i aplikację mobilną, a także wprowadzi nowe zasady autoryzacji dyspozycji zlecanych przez apkę Moje ING mobile.

Przeczytajcie także: ING wprowadza usługę eID

Od najbliższego wtorku podczas logowania na rachunek w ING przez przeglądarkę internetową możecie zostać poproszeni o podanie hasła jednorazowego, jakie zostanie do Was wysłane w wiadomości SMS. Natomiast gdy będziecie logować się do aplikacji na smartfonie, a korzystacie z biometrii odcisku palca albo twarzy, bank i tak może poprosić Was dodatkowo o PIN do apki. O dodatkową autoryzację PIN-em lub kodem przysłanym w SMS możecie zostać poproszeni także w momencie zlecania przelewów przez Moje ING mobile.

Przeczytajcie także: Banki zmienią sposób logowania na konta

Zmiany wprowadzane przez ING to element przygotowań do wejścia w życie przepisów dotyczących tzw. silnego uwierzytelnienia. Chodzi o to, aby niektóre operacje w bankowości elektronicznej potwierdzać przynajmniej dwiema różnymi metodami. Co ciekawe jednak ING wprowadza zmiany szybciej niż wymagają tego regulacje. Przepisy o silnym uwierzytelnieniu wchodzą w życie 14 września. Większość banków czeka ze zmianami do tego terminu. Tutaj możecie przeczytać, jak przebiegać będzie logowanie na rachunku w poszczególnych instytucjach.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies