Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Visa wycofa usługę Visa Checkout. Użytkowników przeniesie do nowego rozwiązania, opartego o standard SRC

Operacja rozpocznie się już w najbliższych miesiącach

Kilka dni temu w zagranicznych mediach pojawiły się doniesienia, że Visa zamierza zamknąć projekt Visa Checkout (narzędzie ułatwiające płatności internetowe oferowane także w Polsce). Wniosek taki wyciągnięto na podstawie informacji o wycofaniu Visa Checkout jako usługi umożliwiającej powiązanie kart z portfelem Google Pay w Stanach Zjednoczonych.

Przeczytajcie także: Tak będzie wyglądał internetowy odpowiednik falki z terminali

O komentarz w tej sprawie poprosiłem biuro prasowe Visy w Polsce, które potwierdziło, że organizacja zamierza wycofać narzędzie Visa Checkout. – Ponad 40 milionów kont użytkowników Visa Checkout zostanie przeniesionych do nowego rozwiązania, które powstanie w oparciu o specyfikację EMV SRC. Ten proces rozpocznie się na wybranych rynkach już w nadchodzących miesiącach i będzie trwał w 2020 roku. Visa przez cały ten okres będzie wspierać rozwiązanie Visa Checkout – czytam w oświadczeniu nadesłanym do redakcji Cashless.

Przeczytajcie także: Przeczytajcie, jeśli jeszcze nie wiecie co to jest SRC

SRC (Secure Remote Commerce) to standard płatności internetowych kartami bankowymi, opracowany przez organizację EMV, tę samą, która przyjęła standard płatności kartami w sklepach stacjonarnych. Celem tego działania jest ułatwienie transakcji w środowisku e-commerce. Więcej na temat tego standardu możecie przeczytać tutaj. Niedawno opublikowano znak graficzny oznaczający, że w danym sklepie można płacić za pomocą karty w standardzie SRC. Ten internetowy odpowiednik falki, oznaczającej możliwość płatności zbliżeniowej w terminalu POS, wygląda tak:

Natomiast Visa Checkout to narzędzie, które umożliwia powiązanie z nim karty bankowej, by później płacić nią bez konieczności każdorazowego wprowadzania danych z plastiku. Visa Checkout zastąpiła oferowane wcześniej w Europie narzędzie V.me. Konkurencyjnym rozwiązaniem, oferowanym przez Mastercarda, jest Masterpass. Zakładam, że również i ono zostanie wycofane na rzecz standardu SRC.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies