Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO doda w IKO funkcję opłacania parkowania. Rozmawia z nowymi partnerami w tym ze SkyCash

Przedstawiciele PKO na razie nie zdradzili, kiedy nowa usługa zostanie wprowadzona do aplikacji IKO

Podczas zakończonej przed chwilą konferencji prasowej związanej z publikacją wyników finansowych PKO po II kw. bieżącego roku władze banku zapowiedziały kolejne nowości, jakie wkrótce znajdą się w aplikacji IKO. Wśród nich wymieniono możliwość opłacania postoju auta w strefach parkowania we wszystkich największych miastach w Polsce. Wdrożenie nowej usługi ma być bliskie choć przedstawiciele instytucji unikali deklarowania konkretnych terminów zakończenia prac.

Przeczytajcie także: Aplikacje IKO i mBanku najlepsze na rynku

Przypomnę, że od niedawna za pośrednictwem IKO można kupować bilety komunikacji miejskiej. Bank współpracuje przy tym z firmą moBiLET, która zawarła umowy z władzami poszczególnych miast na dystrybucję biletów. moBiLET oferuje też bilety parkingowe. Niestety nie w Warszawie, gdzie na razie jedynym operatorem umożliwiającym opłacanie parkowania przez smartfony jest SkyCash.

Czy w związku z planami rozszerzenia oferty o bilety parkingowe PKO nawiąże współpracę ze SkyCash? – Nie potwierdzam i nie zaprzeczam – powiedział Szymon Wałach odpowiedzialny za strategię w PKO. Jeżeli jednak bank ma umożliwić opłacanie parkowania także w stolicy kooperacja ze SkyCash jest nieunikniona. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rozmowy w tej sprawie są zaawansowane.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza bezpłatne usługi dla klientów

Natomiast od kilku tygodni w internetowym serwisie transakcyjnym PKO możliwy jest zakup ubezpieczeń komunikacyjnych. Bank deklaruje, że funkcja taka wkrótce znajdzie się także w aplikacji mobilnej IKO.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies