Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacje PKO i mBanku są najlepsze na polskim rynku. Tak przynajmniej wynika z Waszych ocen w App Store i Google Play

mBank i PKO, pod względem średniej ocen, biją na głowę pozostałych konkurentów z polskiego rynku

Apki mBanku i PKO pod względem średniej ocen stoją na czele rankingu aplikacji bankowych w marketach obu najważniejszych systemów operacyjnych, działających na urządzeniach mobilnych, a więc App Store i Google Play. Choć poniższe zestawienia trudno uznać za ranking aplikacji bankowych z prawdziwego zdarzenia, to pokazuje ono poziom zadowolenia klientów poszczególnych banków z rozwiązań mobilnych przez nie dostarczanych.

I tak jeśli chodzi o aplikacje na urządzenia z Androidem, najlepiej oceniane jest IKO (apka oferowana przez PKO) ze średnim wynikiem na poziomie 4,7 na 5 możliwych punktów. Nieznacznie, bo o 0,1 pkt., IKO wygrywa z aplikacją mBanku, która ma średnią ocen na poziomie 4,6 pkt. Na uwagę zasługuje fakt, że aplikacje obu banków mogą pochwalić się najwyższą liczbą ocen pozostawionych w Google Play przez użytkowników, odpowiednio prawie 280 tys. i ponad 150 tys.

Przeczytajcie także: Drobna, ale ważna zmiana w aplikacji mBanku

To ważne z tego powodu, że liczba ocen decyduje o miejscu w zestawieniu w sytuacji, gdy średnia jest taka sama. Z tego powodu na trzecim i czwartym miejscu znalazły się aplikacje oferowane przez Santander i Millennium, które mają taką samą średnią jak mBank. Jednak liczba ocen jest w ich wypadku mniejsza i wynosi odpowiednio 93 tys. i 45 tys. Na kolejnych pozycjach w zestawieniu znalazły się aplikacje Credit Agricole, Aliora, Getinu i BNP Paribas. Wszystkie mogą pochwalić się średnią ocen przekraczającą 4 pkt.

W porównaniu z ubiegłym rokiem dwaj liderzy zestawienia zachowali swoje pozycje. Będący obecnie na trzecim miejscu Santander awansował o dwie pozycje, a Millennium spadł o jedną. Z zestawienia wypadła aplikacja Orange Finanse, która w ubiegłym roku była na trzecim miejscu, ale dziś nie jest już dostępna. Na uwagę zasługują duże awanse aplikacji BNP Paribas (o cztery pozycje) oraz Raiffeisen Polbanku – o 7 pozycji (dziś to, oferowana także przez BNP Paribas, aplikacja Mobilny Portfel).

Jeżeli zaś chodzi o aplikacje na urządzenia z systemem operacyjnym iOS, to aplikacje IKO i mBanku mają taką samą średnią ocen, wynoszącą 4,8. Apka PKO wygrywa jednak zestawienie dzięki większej liczbie ocen – ponad 113 tys. podczas gdy aplikację mBanku zdecydowało się ocenić ok. 67 tys. osób. Na kolejnych pozycjach znalazły się rozwiązania dostarczane przez Getin, Santander, Alior, BNP Paribas, T-Mobile Usługi Bankowe, ING i Millennium.

Przeczytajcie także: PKO wprowadza bezpłatne usługi, ale nie z własnej woli

Wszystkie wymienione aplikacje zyskały uznanie w oczach użytkowników i zostały ocenione na średnim poziomie przekraczającym 4 pkt. na 5 możliwych. Niestety, w poprzednich latach nie analizowałem danych aplikacji z marketu App Store, więc nie mogę aktualnych ocen porównać z tymi z lat ubiegłych.


Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies