Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
To drobna zmiana w aplikacji mBanku, ale oszczędzi Wam sporo czasu. Zobaczcie, jak teraz robi się przelewy

W wykonywaniu powtarzalnych operacji w aplikacji mBanku pomaga funkcja skrótów, które można utworzyć za pomocą przeznaczonego do tego przycisku

Jeżeli jesteście klientami mBanku, korzystacie z jego aplikacji i za jej pomocą realizujecie przelewy, zapewne nie raz irytowała Was dość skomplikowana i długa ścieżka dojścia do wykonania tej operacji. Po zalogowaniu najpierw należało wybrać ikonę "płatności", a następnie interesujący Was rodzaj przelewu z kilku dostępnych opcji, np. przelew zewnętrzny, na własne konto czy np. P2P Blikiem. Dopiero w kolejnym kroku (po wyborze przelewu zewnętrznego) mogliście wskazać odbiorcę pieniędzy.

Przeczytajcie także: mBank przygotowuje klientów na wrzesień

Teraz ścieżka została znacznie uproszczona. Wszystko dzięki umożliwieniu dodawania skrótów do pulpitu aplikacji po zalogowaniu. Do wyboru są m.in. przelewy zewnętrzne oraz na własne konto. Po utworzeniu takiego skrótu (można to zrobić za pomocą przeznaczonego do tego przycisku widocznego na pulpicie) klikając w przycisk "Nowy przelew" automatycznie zostaniecie przeniesieni do listy swoich odbiorców, omijając, w porównaniu ze standardowym procesem realizacji transakcji, dwa kroki. Nowy pulpit apki mBanku ze skrótami teraz wygląda tak:

Możliwość dodawania skrótów do aplikacji to w zasadzie standard na polskim rynku. Tego rodzaju rozwiązanie znajdziecie m.in. w apkach takich banków jak PKO BP, ING, Santander czy BNP Paribas. W niektórych aplikacjach skróty można dodawać do pulpitu widocznego nawet przed zalogowaniem, jak np. w Moje ING mobile.

Przeczytajcie także: mBank i Santander bliżej otwartej bankowości

Natomiast aplikacja mobilna mBanku w mojej prywatnej opinii należy do najlepszych na polskim rynku. Choć nie jest tak łatwa w obsłudze jak niektóre konkurentki. W zamian jednak jej funkcjonalność umożliwia zarządzanie pieniędzmi w modelu mobile only, a więc niemal wyłącznie z poziomu urządzenia mobilnego bez potrzeby logowania się na konto przez komputer.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies