Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank i Santander bliżej otwartej bankowości. Mają zgody KNF-u na działanie jako TPP

TPP to nowy rodzaj działalności, wprowadzany do branży finansowej na mocy unijnej dyrektywy PSD II

mBank poinformował w dzisiejszym komunikacie prasowym o uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego na działalność w charakterze TPP (Third Party Provider). Dzięki temu wspólnie ze spółką z grupy kapitałowej mElements zaoferuje klientom nowe rozwiązania z segmentu płatności i usług dodatkowych.

Przeczytajcie także: 78 firm chce uzyskać dostęp do kont w Santanderze

TPP to nowy rodzaj firm, jaki na rynku finansowym pojawi się dzięki przepisom dyrektywy PSD II. Będą one mogły łączyć się z systemami bankowymi i na tej podstawie oferować nowe sposoby płacenia, a także usługi wykorzystujące informacje z kont bankowych. Dane pomiędzy podmiotami przekazywane będą tylko po wyrażeniu zgody przez klienta.

Funkcję TPP będą mogły pełnić nie tylko nowo powstałe podmioty, ale także istniejące już np. instytucje płatnicze i banki. – Dzięki decyzji KNF wsiadamy do pociągu, jakim jest otwarta bankowość. Od początku deklarowaliśmy, że w PSD II widzimy dla siebie szanse i cieszymy się, że możemy już zacząć je realnie wykorzystywać – powiedziała Joanna Erdman, wicedyrektor ds. projektów strategicznych w mBanku.

Przeczytajcie także: BNP Paribas uruchamia Akademię PSD II

Tymczasem podczas dzisiejszej konferencji prasowej związanej z publikacją wyników finansowych za II kw. prezes Santandera powiedział, że kierowany przez niego bank otrzymał właśnie zgodę KNF na zmianę statutu w związku z dyrektywą PSD II. Jak tłumaczy biuro prasowe Santandera, zgoda dotyczy możliwości świadczenia usług w charakterze TPP. Zapewne kwestią czasu jest tylko, gdy podobnymi zgodami pochwali się reszta z czołówki banków komercyjnych na polskim rynku.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies