Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao pochwalił się ciekawym wdrożeniem. Nowe konta za pomocą selfie mogą już otwierać także przedsiębiorcy

Pekao deklaruje, że wprowadzony właśnie proces skraca czas otwierania nowego rachunku firmowego do 10 minut

W opublikowanym przed chwilą komunikacie prasowym bank Pekao chwali się wdrożeniem nowego sposobu otwierania i aktywacji rachunków biznesowych. Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą od teraz otwierać konta firmowe w Pekao zdalnie, bez konieczności podpisywania papierowych umów i odwiedzania bankowego oddziału. Wystarczy im własny komputer.

Przeczytajcie także: Nowy zestaw promocji od Pekao

Z komunikatu Pekao wynika, że właściciele małych firm mogą składać wnioski o rachunki za pomocą serwisu internetowego. Weryfikacja ich tożsamości odbywa się online przez wykonanie zdjęcia twarzy oraz dowodu osobistego. Usługa jest dostępna 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Cały proces ma trwać nie dłużej niż 10 minut. Ma to być możliwe m.in. dzięki temu, że po podaniu przez klienta numeru NIP jego firmy wiele danych jest pobieranych przez system z państwowej bazy CEIDG.

Zakładanie rachunków przez wideoweryfikację (weryfikację tożsamości w trakcie wideorozmowy z konsultantem banku) czy selfie jak w Pekao, to usługa coraz popularniejsza na polskim rynku. Znajduje się w ofercie kilku banków, m.in. mBanku, Santandera czy Aliora. W większości wypadków dotyczy jednak rachunków osobistych. Pekao jest zdaje się pierwszym, który ten proces wykorzystuje także do zakładania kont firmowych.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza nowy cennik

Wraz z informacją o wdrożeniu nowej usługi Pekao zaproponował właścicielom firm promocję, w ramach której można uzyskać 600 zł premii. Składa się na nią bonus w wysokości 200 zł za samo otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, drugi w takiej samej wysokości za podpisanie umowy na obsługę terminala płatniczego i trzeci za skorzystanie z kredytu, pożyczki lub karty kredytowej.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies