Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao wprowadza nowy cennik. Będą przelewy Blikiem oraz w systemie Express Elixir. Zniknie aplikacja na tablety

Bank wprowadzi też opłatę za wznowienie karty z indywidualnym wizerunkiem oraz obniży cenę zleceń stałych

Jak donoszą czytelnicy Cashless, Pekao opublikował nowe regulaminy i cenniki usług kierowanych do klientów indywidualnych. Dokumenty te zdradzają wiele nowości w ofercie banku, które pojawią się w najbliższych tygodniach lub miesiącach. Sprawdziłem i rzeczywiście na stronie Pekao można znaleźć już nowe cenniki. Doszukałem się w nich kilku ciekawych informacji.

Zatem od 1 października bieżącego roku bank zacznie pobierać opłatę w wysokości 5 zł od wznowienia karty z indywidualnym wizerunkiem. Obecnie usługa ta jest bezpłatna. Tę niekorzystną zmianę równoważy w pewnym sensie obniżka ceny za utworzenie oraz realizację zlecenia stałego. Od 1 listopada obie usługi będą bezpłatne. Teraz utworzenie zlecenia stałego kosztuje od 0 do 2 zł, w zależności od sposobu, w jaki się to robi (przez telefon, internet czy w oddziale), a realizacja zlecenia – 1 zł.

Przeczytajcie także: Pekao udostępnił produkcyjne API

Nowością, która ucieszy na pewno mobilnych klientów Pekao, będą przelewy P2P Blikiem (na numer telefonu odbiorcy). Informacja na temat tego rodzaju usługi znajduje się już w regulaminie. Niestety nie udało mi się znaleźć w dokumentach dokładnej daty jej premiery. Natomiast od 1 grudnia 2019 r. ma obowiązywać opłata w wysokości 5 zł od przelewu w systemie Express Elixir. To również nowość w ofercie Pekao. Przy czym przelewy P2P Blikiem realizowane są właśnie za pośrednictwem systemu Express Elixir. Najpóźniej więc w IV kw. klienci Pekao powinni już mieć dostęp do obu tych funkcji. Transakcje P2P mają być bezpłatne do 30 czerwca 2020 r. Później będą wiązać się z prowizją w wysokości 1 zł.

Natomiast wcześniej, bo 14 września Pekao wycofa swoją aplikację na tablety. Bank ten był zdaje się ostatnim na polskim rynku, który tego rodzaju rozwiązanie udostępnił klientom. Większość instytucji nie zdecydowała się na to, gdyż funkcję tabletowej aplikacji doskonale spełnia serwis transakcyjny w RWD (technika budowy stron internetowych umożliwiająca dostosowywanie się ich do wielkości ekranu urządzenia). Pekao też pracuje nad nowym systemem transakcyjnym w RWD. Nie dziwne więc, że aplikację na tablety zdecydował się pogrzebać.

Przeczytajcie także: Dobre praktyki wideoweryfikacji wg KNF

Co ciekawe z nowego cennika Pekao wynika, że 26 października 2019 r. bank wyłączy także tzw. serwis mobilny, a więc wersję systemu transakcyjnego ułatwiającą zarządzanie rachunkami w przeglądarce internetowej na smartfonie. Może to sugerować, że wówczas dostępny będzie już nowy system transakcyjny w RWD właśnie, który uczyni serwis mobilny zbędnym.

To tyle nowości, jakie udało mi się znaleźć w nowych dokumentach Pekao. Jeżeli jesteście klientami tego banku i doszukacie się jeszcze innych zmian – dajcie znać w komentarzu pod tekstem lub napiszcie na adres kontakt@cashless.pl.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies