Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alerty BIK jako usługa dodana do oferty banku. W Aliorze skorzystało z niej kilkadziesiąt tysięcy klientów

Łącznie Biuro Informacji Kredytowej wysłało już 4 mln alertów

Biuro prasowe BIK podało przed chwilą w komunikacie, że instytucja wysłała już prawie 4 mln powiadomień w ramach usługi Alerty BIK. Prowadzi też rozmowy nad wdrożeniem jej jako elementu dodanego do produktów oferowanych przez banki. Pierwszym, który zdecydował się to zrobić i pochwalić, jest Alior. Alerty BIK oferowane są klientom przy okazji zawierania umowy o kredyt ratalny. Dotychczas z usługi zdecydowało się skorzystać kilkadziesiąt tysięcy osób.

Przeczytajcie także: BIK ogłasza minihossę na rynku kart kredytowych

– W najbliższej perspektywie planujemy poszerzyć naszą współpracę z BIK włączając jego usługę do innych produktów z naszej oferty – powiedział Krzysztof Wójcik, dyrektor działu produktów consumer finance w Aliorze. Nie zdradził jednak więcej szczegółów na ten temat. Natomiast zdaniem Joanny Charlińskiej, dyrektor w departamencie rynku detalicznego BIK, reprezentowana przez nią instytucja widzi zainteresowanie wśród bankowców wprowadzeniem Alertów BIK jako usługi dodanej do rachunków czy kart kredytowych. Nie ujawniła jednak nazw banków oraz terminów ewentualnych wdrożeń.

Alerty BIK to usługa, z której każdy może korzystać także indywidualnie. Powstała dzięki temu, że banki i firmy pożyczkowe zanim udzielą finansowania, sprawdzają w BIK historię finansową ubiegającego się o kredyt czy pożyczkę. Usługę można aktywować za pośrednictwem serwisu internetowego tej instytucji. W ten sposób za każdym razem, gdy w banku lub firmie pożyczkowej współpracującej z BIK ktokolwiek składa wniosek o pożyczkę lub kredyt w imieniu osoby korzystającej z alertów, za pośrednictwem e-maila i SMS-a wysyłana jest informacja na ten temat. Pozwala to na szybką interwencję w sytuacji, gdy ktoś próbuje np. wyłudzić kredyt korzystając ze skradzionych danych osobowych.

Przeczytajcie także: Analizator Kredytowy BIK nominowany przez Cashless

Alert zostanie wygenerowany również wtedy, kiedy w BIK pojawi się nowe zobowiązanie lub klient zostanie wpisany do Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor (spółki córki BIK) z powodu np.: zaległości w opłacaniu abonamentu telefonicznego, czy czynszu. Powiadomienie z BIK zadziała również w sytuacji, kiedy zostanie złożone zapytanie o dane w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor. Dzięki temu można dowiedzieć się, że ktoś np. chce wyłudzić abonament komórkowy lub na cudzy rachunek zawrzeć umowę na dostawę gazu.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies