Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BIK ogłasza mini hossę na rynku kart kredytowych. W maju banki wydały ich aż o jedną czwartą więcej niż przed rokiem

Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach rynku

– Podsumowując wyniki sprzedaży kart kredytowych możemy już obwieścić w tym momencie "mini hossę" na rynku kart kredytowych w porównaniu do sytuacji z roku 2018 r. – powiedział prof. Waldemar Rogowski z Biura Informacji Kredytowej. BIK opublikował dziś swój comiesięczny newsletter kredytowy, w którym zaprezentował sytuację na rynku kredytów, w tym kart, w maju bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Credit Agricole testuje karty biometryczne

Z danych tych wynika zatem, że w ubiegłym miesiącu banki działające na polskim rynku wydały 109,2 tys. kart kredytowych na łączną kwotę przyznanych limitów 617 mln zł. Stanowi to wzrost o 24 proc. w ujęciu liczbowym i o 27,6 proc. w ujęciu wartościowym, w porównaniu do maja 2018 r. Maj jest kolejnym już miesiącem w tym roku, gdy sprzedaż kredytówek rośnie. Od stycznia wydano ich już łącznie 513,5 tys. sztuk a przyznane w ich ramach limity mają wartość prawie 3 mld zł. To wzrosty w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego odpowiednio o 23,5 proc. oraz o 27,7 proc.

Przeczytajcie także: Visa i Mastercard w czołówce najcenniejszych marek świata

Najwyższą dodatnią dynamikę przyznawanych limitów w okresie pierwszych pięciu miesięcy 2019 r. w porównaniu do analogicznego okresu 2018 r. zarówno w ujęciu liczbowym, jak i wartościowym odnotowano w kartach o limitach w przedziale 1-2 tys. zł – aż o 50,9 proc. Dodatnie dynamiki dotyczyły jednak wszystkich przedziałów kwotowych. Potwierdza się teza o tym, że na rynek kart kredytowych weszły osoby o niższych dochodach, które wcześniej nie korzystały z kart kredytowych. Teraz mogą, co może być konsekwencją wzrostu ich dochodów wynikających zarówno z większych wynagrodzeń, jak i transferów socjalnych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies