Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Getin wprowadził wpłaty Blikiem w urządzeniach Euronetu i Planet Cash. Do końca roku usługa będzie bezpłatna

Getin uzupełnił też aplikację o funkcję aktualizacji danych użytkownika

O tym, że Getin kończy prace nad wdrożeniem wpłat przy pomocy kodów Blik, mogliście przeczytać w serwisie Cashless pod koniec maja. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Dziś bank potwierdził udostępnienie nowej funkcji klientom w swojej aplikacji mobilnej. Usługa działa we wpłatomatach Euronet i Planet Cash. Na polskim rynku jest ok. 4 tys. maszyn depozytowych obu operatorów.

Przeczytajcie także: Getin udostępnił możliwość wpłat gotówki Blikiem

Żeby wpłacić gotówkę Blikiem, należy wybrać na wpłatomacie opcję "Wpłata Blik", a następnie wygenerować w aplikacji kod. Kolejnym krokiem jest jego wpisanie na klawiaturze wpłatomatu oraz potwierdzenie wpłaty na telefonie. Po zakończeniu operacji na ekranie aplikacji wyświetli się potwierdzenie transakcji. Do końca bieżącego roku usługa jest bezpłatna. Po zakończeniu promocji, wpłaty Blik w urządzeniach znajdujących się poza oddziałami banku zostaną obciążone prowizją w wysokości 0,6 proc. wpłacanej kwoty (min. 1 zł).

Jak informuje biuro prasowe Getinu, wraz z uruchomieniem wpłat gotówki Blikiem w marketach obu najważniejszych systemów operacyjnych pojawiły się nowe wersje aplikacji mobilnej banku. Oprócz funkcji umożliwiającej deponowanie gotówki zawierają one mechanizm ułatwiający kopiowanie kodu Blik (przydaje się przy zakupach realizowanych w internecie za pomocą smartfona) oraz możliwość aktualizacji i zarządzania danymi osobowymi.

Przeczytajcie także: Getin zwróci pieniądze klientom w wyniku decyzji UOKiK

Udostępnienie przez Getin wpłat we wpłatomatach oznacza, że usługa staje się powoli standardem w polskiej bankowości. Przypomnę, że korzystać z niej mogą już m.in. klienci Millennium (mogą wpłacać gotówkę w maszynach własnych banku), ING (Planet Cash), BNP Paribas (Planet Cash) i Pekao (Euronet i Planet Cash). Pieniądze za pośrednictwem aplikacji IKO we własnych wpłatomatach wpłacać mogą także klienci PKO.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies