Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Euronet ułatwia przekazy na Ukrainę. Ale jest droższy od konkurencji

Euronet wprowadził aplikację, która pomaga zainicjować przekaz finalizowany następnie w bankomacie

Biuro prasowe Euronetu poinformowało przed chwilą o udostępnieniu nowego procesu zlecania przekazów pieniężnych z Polski na Ukrainę. Usługa kierowana jest przede wszystkim do Ukraińców pracujących nad Wisłą i chcących zasilać finansowo swoich bliskich za wschodnią granicą. Nowy proces polega na przygotowaniu przekazu w nowej aplikacji mobilnej myRia (Ria to należąca do Euronetu firma działająca w obszarze transferów gotówki) i sfinalizowaniu transakcji w dowolnym urządzeniu Euronetu.

Przeczytajcie także: Ukraińcy polubili Blika

Jak to działa? Po zainstalowaniu aplikacji na smartfonie oraz rejestracji w apce (należy podać swoje dane i zweryfikować tożsamość) wprowadza się informacje o przekazie, a więc np. jego kwotę, odbiorcę etc. Generuje się też jednorazowy kod. Następnie należy udać się z kartą płatniczą do jednego z bankomatów Euronetu lub z gotówką do dowolnego wpłatomatu tej firmy. Tam trzeba wybrać opcję "myRia&Euronet" na ekranie powitalnym lub "transakcje bez karty" i wprowadzić kod transakcji oraz opłacić przekaz.

Środki z tak zrealizowanego przekazu można odebrać niemal natychmiast w jednym z 20 tys. punktów partnerskich Ria Money Transfer na Ukrainie. Opłata za każdą transakcję jest zmienna, zależna od kwoty transferu i jest wyświetlana w aplikacji myRia. Minimalna prowizja wynosi 9 zł. Po zaakceptowaniu operacji opłata jest automatycznie potrącana z kwoty przekazu.

Przeczytajcie także: Ruszył nowy system przekazów na Ukrainę

Zaletą nowej usługi Euronetu jest na pewno możliwość realizacji transakcji gotówką, bo zakładam, że nie każdy Ukrainiec ma w Polsce konto bankowe czy kartę. Na plus w tym wypadku działa także gęsta sieć wpłatomatów Euronetu. Natomiast jeśli sąsiad zza wschodniej granicy ma już rachunek w jednym z banków działających w Polsce, to o wiele wygodniej będzie mu zlecić przekaz u konkurencji Euronetu przy pomocy przelewu, karty czy Blika, korzystając z serwisu internetowego. Zapłaci przy tym mniej. Na przykład firma PayUkarine oferuje prowizję w wysokości 6,99 zł niezależnie od kwoty transakcji a Perekaz24 – od 2,95 zł.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies