Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Drugi bank z Polski z produkcyjnym API. Właśnie udostępnił je Getin

Wcześniej, jako pierwszy na rynku, produkcyjne API uruchomił BNP Paribas

Getin poinformował przed chwilą w komunikacie prasowym o udostępnieniu produkcyjnej wersji API. Za pośrednictwem tego rozwiązania licencjonowane tzw. podmioty trzecie, np. fintechy, mogą uzyskać dostęp do rachunków bankowych klientów i świadczyć im np. usługi płatnicze. Możliwości takie dała im implementacja unijnej dyrektywy PSD II.

Przeczytajcie także: BNP Paribas już z produkcyjnym API

Jak pisze Getin w swojej informacji prasowej udostępnienie środowiska produkcyjnego GetinAPI otwiera nowe możliwości dla tworzenia usług przez TPP (podmioty trzecie). W skrócie – klient banku korzystając z usług podmiotów zewnętrznych będzie mógł w bezpieczny sposób zlecić usługę inicjowania płatności (PIS), skorzystać z usługi informacji o rachunku (AIS) czy też usługi potwierdzenia dostępności środków na rachunku płatnika (CAF). Interfejs został opracowany w oparciu o standard polskiego sektora płatności tzw. PolishAPI.

Przeczytajcie także: Wpłaty Blikiem wkrótce dla klientów Getinu

Getin jest drugim bankiem na polskim rynku, który uruchomił produkcyjną wersję API. Wcześniej, zrobił to już BNP Paribas Bank Polska. Do połowy czerwca powinny zrobić to wszystkie banki, które chcą uniknąć tzw. opcji fallback. Opcja ta polega z grubsza na tym, że uprawnione do tego podmioty będą mogły uzyskać dostęp do rachunków bankowych za pośrednictwem interfejsu swoich klientów. Banki nie chcą jednak do tego dopuścić m.in. ze względów bezpieczeństwa.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies