Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Przejęcie BillBird przez Polskie ePłatności. UOKiK ma zastrzeżenia

Zdaniem urzędu antymonopolowego przejęcie BillBird przez PeP może ograniczać konkurencję na rynku

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował komunikat prasowy na temat postępowania w sprawie przejęcia spółki BillBird przez Polskie ePłatności. UOKiK pisze, że postępowanie zostało skierowane do drugiego etapu, bo istnieje ryzyko, że połączenie obu podmiotów może grozić ograniczeniem konkurencji.

Przeczytajcie także: Tak wygląda rynek terminali płatniczych w Polsce

Urząd antymonopolowy pisze, że uczestnicy transakcji zgłoszonej do niego w lutym bieżącego roku oferują doładowania telefonów komórkowych, doładowania do energetycznych liczników przedpłaconych oraz obsługują różnego rodzaju transakcje płatnicze. – Analiza wniosku wykazała, że łączne udziały uczestników koncentracji na jednym z rynków przekraczają próg 40 proc. Może to oznaczać powstanie pozycji dominującej oraz istotnego ograniczenia konkurencji, dlatego w tej sprawie konieczne jest przeprowadzenie badania rynku – czytam w komunikacie UOKiK.

Urząd pisze ponadto, że rozpoczęcie drugiego etapu postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka na jego podstawie zostanie podjęta. Prezes UOKiK może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na połączenie albo zakazać jej przeprowadzenia.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatnośći przejmują BillBird

Natomiast zakup BillBird to nie pierwsze w ostatnim czasie przejęcie zrealizowane przez Polskie ePłatności. Wcześniej spółka kupiła od Kolportera jego biznes terminalowy a później przejęła integratora płatności internetowych – trójmiejską firmę PayLane. Niedawno poinformowała także o transakcji zakupu firmy PayUp od Eurocash. PayUp obsługuje terminale płatnicze w takich sklepach jak np. Groszek, Lewiatan czy Delikatesy Centrum. Na koniec I kw. bieżącego roku PeP zarządzały siecią 106 tys. terminali POS.

KATEGORIA
PRAWO
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies