Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
KNF odmówiła przyznania licencji płatniczej spółce OSS. PayU może cieszyć się z rozszerzenia zezwolenia

Podczas wczorajszego posiedzenia KNF cofnęła też zezwolenie na działanie w charakterze krajowej instytucji płatniczej spółce Fenige

Z komunikatu po wczorajszym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że nadzór zdecydował o rozszerzeniu licencji krajowej instytucji płatniczej przyznanej w 2012 roku firmie PayU. Rozszerzenie dotyczy transakcji realizowanych z kredytu. Jak pisze KNF w swoim komunikacie, na podstawie tej decyzji PayU może udzielać pożyczek służących wykonaniu płatności (to tzw. kredyt płatniczy). Nie mogą one być jednak przyznawane na okres dłuższy niż 12 miesięcy oraz nie mogą być finansowane ze środków pieniężnych otrzymanych od innych klientów.

Przeczytajcie także: KNF cofa licencję spółce Fenige

Natomiast mniej przyjemne informacje po wczorajszym posiedzeniu KNF dotrą do spółki Online Service Solutions. Nadzór odmówił tej firmie wydania zezwolenia na świadczenie usług w charakterze krajowej instytucji płatniczej. Spółki OSS nie znam bliżej. Z wpisu w KRS wynika, że jest własnością kapitału zagranicznego. Ma siedzibę przy ulicy Hożej w Warszawie, a prezesem firmy jest Denis Glinchevskiy. Spółkę zarejestrowano w kwietniu 2017 r.

Przeczytajcie także: BankoPaczkomaty już oficjalnie wystartowały

KNF ma też złe wiadomości dla polskiego fintechu Fenige. Nadzór postanowił odebrać mu licencję przyznaną kilka lat temu. Powodem miał być zakończony fiaskiem proces reautoryzacji. Zdaniem przedstawicieli Fenige nadzór w dotychczasowych kontaktach ze spółką nie sygnalizował problemów z reautoryzacją, więc wczorajsza decyzja jest dla nich zaskoczeniem. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies