Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
SkyCash najbliżej wygranej w bitwie o Warszawę

Przetarg na mobilną obsługę płatnych stref parkowania w stolicy wchodzi w decydującą fazę

Zarząd Dróg Miejskich otworzył oferty firm, które chciałyby pobierać opłaty za parkowanie w centrum Warszawy dokonane za pośrednictwem telefonów komórkowych. Z moich informacji wynika, że złożyły je cztery firmy: City Parking Group, mPay, Pango i SkyCash.

Przeczytajcie także: Problemy z rejestracją karty HCE w Getinie

Najlepszą ocenę według kryteriów ZDM-u zdobyła prawdopodobnie oferta firmy SkyCash i to najpewniej aplikacją tej właśnie firmy będziecie mogli przez trzy najbliższe lata płacić za parkowanie w Warszawie. Z moich informacji wynika, że SkyCash zaproponował stawkę w wysokości 0,21 proc. - tyle ma dostawać od każdej złotówki wydanej przez kierowców na parkowanie za pośrednictwem aplikacji.

Jeszcze niższą prowizję zaproponował mPay – 0,19 proc. Ocenę punktową uzyskał jednak nieznacznie gorszą niż SkyCash ze względu na mniejszą liczbę obsługiwanych płatności. To, oprócz ceny, było drugie kryterium decydujące o rankingu punktowym oferentów. Pozostałe firmy zaproponowały stawki dużo wyższe stąd prawdopodobnie nie liczą się już w rozgrywce.

Przeczytajcie także: Pociąg w aplikacji to wkrótce będzie standard

ZDM na ogłoszenie zwycięzcy ma miesiąc. Stanie się to prawdopodobnie wcześniej. Chyba że najpierw poprosi spółki mPay i SkyCash o dodatkowe wyjaśnienia, bo zaproponowane przez nie ceny znacznie odbiegają od stawek dwóch pozostałych firm. ZDM może więc chcieć argumentacji, czy prowizje mPay i SkyCash nie wypełniają kryteriów rażąco niskiej ceny.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies