Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Chce stworzyć paneuropejski challenger bank. Wojciech Sobieraj nominowany do tytułu Osobowość Fintech 2019

Zwycięzcy fintechowych nagród Cashless zostaną ogłoszeni już w najbliższy czwartek

30 maja w Warszawie odbędzie się drugie wydarzenie z cyklu Cashless Fintech Evening. Jego kulminacyjnym punktem będzie ogłoszenie zwycięzców fintechowych nagród Cashless w czterech kategoriach. Jedną z nich będzie Osobowość Fintech 2019, w której nominowano osoby o największym wpływie na rozwój fintechu w Polsce. Zaprezentowałem Wam już trzech nominowanych, a więc Magdalenę Borowik, dyrektor departamentu ds. fintech w Komisji Nadzoru Finansowego, Dariusza Mazurkiewicza, prezesa spółki zarządzającej Blikiem oraz Tomasza Rudolfa, współzałożyciela i prezesa The Heart. Dziś kolej na przedostatniego kandydata, czyli Wojciecha Sobieraja.

Osoby tej specjalnie przedstawiać nie trzeba. Wojciech Sobieraj był założycielem i wieloletnim prezesem Alior Banku. Po rezygnacji ze stanowiska nie daje jednak o sobie zapomnieć. Z nieoficjalnych informacji wynika, że buduje kolejny bank, tym razem o charakterze paneuropejskim. Instytucja ta, o wstępnej nazwie Vodeno, ma oferować wiele nowoczesnych i fintechowych rozwiązań. Niektóre z nich mają być także proponowane jako rozwiązania white label innym bankom. Sobieraj do prac nad swoim nowym projektem miał zaangażować m.in. Nielsa Lundorffa i Andrzeja Papudę (zakładali też Aliora), Wojciecha Sassa (wcześniej w Boston Consulting Group, BGŻ BNP Paribas i Nationale Nederlanden), Mirosława Forystka (dawniej w ING Banku Śląskim) czy ostatnio Piotra Marciniaka (BNP Paribas).

Przeczytajcie także: Sobieraj znów buduje bank

Jutro przedstawię Wam już ostatniego kandydata do tytułu Osobowość Fintech 2019. Natomiast pozostałe trzy kategorie nagród Cashless to: Fintech Roku (nominowano firmy o największych sukcesach odnotowanych w ostatnich 12 miesiącach), Fintech Future (spółki o największym potencjale rozwojowym na przyszłość) i Projekt Fintech (przedsięwzięcia fintechowe zrealizowane przez tradycyjne instytucje, takie jak banki czy ubezpieczyciele).

Do tytułu Fintech 2019 nominowane zostały: Billon, Blik, LeaseLink, Kontomatik i Przelewy24. Natomiast do nagrody Fintech Future: Carsmile, FinAi, PayPo, Up and Go i SPOS. Z kolei o tytuł Projekt Fintech powalczą: Analizator Kredytowy Biura Informacji Kredytowej, imoje ING Banku Śląskiego, Orlen Pay, SPOS, czyli terminal aplikacyjny wdrażany przez First Data Polska oraz mElements, spółka zależna od mBanku.

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie członków powołanej przez Cashless kapituły nagród. W jej skład weszło kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Przeczytajcie także: Apple Pay kontra Google Pay na liczbach z jednego banku

Znaleźli się wśród nich: Bartosz Ciołkowski, szef Mastercarda w Polsce, Joanna Erdman, dyrektor ds. projektów strategicznych mBanku, Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavonem w Polsce, Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard, Jakub Kiwior, dyrektor Visy na Polskę i Węgry, Adrian Kurowski, szef Visy w Polsce, dr Krzysztof Korus, radca prawny z kancelarii dLK Legal, Adam Matyaszek, wiceprezes IT Card, Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska, Andrzej Poniński, prezes Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, Robert Trętowski, wiceprezes KIR, Ewa Wernerowicz, prezes Vivusa, Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland, Łukasz Wierdak, partner w MCI Capital i Tadeusz Woszczyński, szef Hitachi w Polsce.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Partnerami Cashless Fintech Evening 2019 są też: ING Bank Śląski, Nest Bank, MCX Systems, PayHolding i Twisto. Przed wręczeniem nagród Cashless zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies