Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejny bank żegna się z Windows Phone. Aplikacje Getin Mobile i Noble Mobile w czerwcu znikną z marketu

Klienci, którzy wciąż używają smartfonów z systemem Windows, utracą dostęp do bankowości mobilnej poprzez aplikacje w ciągu kilku miesięcy

Getin Noble Bank poinformował, że rozpoczyna stopniowy proces wyłączania aplikacji Getin Mobile i Noble Mobile na telefonach z systemem Windows Phone. – W pierwszej kolejności, 3 czerwca 2019 r., aplikacje zostaną usunięte z oficjalnego sklepu Windows Market. Oznacza to, że nie będzie można ich pobrać i aktywować. Dostęp do wcześniej zainstalowanych będzie nadal możliwy, jednak niektóre z funkcji mogą nie działać poprawnie – czytam w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej banku.

Przeczytajcie także: Kompakt Finanse znika, ale karty wciąż wydaje

Getin zapowiada także, że następnie w ciągu miesięcy aplikacje te zostaną wyłączone. Nie będzie można się przez nie logować na konto. O dokładnej dacie i szczegółach zakończenia tej operacji instytucja ma poinformować klientów w kolejnych komunikatach. Jednocześnie bank przeprasza za niedogodności oraz zachęca do korzystania z usługi bankowości elektronicznej poprzez przeglądarkę internetową na smartfonie lub poprzez aplikacje przeznaczone dla urządzeń mobilnych z systemami operacyjnymi Android i iOS.

Przeczytajcie także: Twisto ma już umowy z ponad 400 sklepami

Getin Noble to kolejny bank z Polski, który zdecydował o wyłączeniu aplikacji w wersji na urządzenia mobilne z Windowsem. Wcześniej zrobiły to już m.in. Credit Agricole, Santander, mBank i ING Bank Śląski. Instytucje nie inwestują w obsługę i aktualizację tego rodzaju oprogramowania, ponieważ prawie nikt nie używa już smartfonów z tym systemem operacyjnym.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies