Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO rozszerza dostęp do płatności HCE. Od teraz mogą z nich korzystać także posiadacze kart korporacyjnych

Aby płacić telefonem z rachunku karty firmowej, należy zainstalować aplikację IKO

PKO poinformował swoich klientów o rozszerzeniu oferty zbliżeniowych płatności mobilnych HCE. Od 25 kwietnia z tej innowacji mogą korzystać także posiadacze kart korporacyjnych wydanych przez PKO. Aby cieszyć się tym rozwiązaniem, klienci muszą jednak jednocześnie posiadać rachunek osobisty w tym banku i korzystać z jego aplikacji mobilnej IKO na urządzeniu z systemem operacyjnym Android. Smartfon musi być też wyposażony w moduł NFC służący do komunikacji bezstykowej.

Przeczytajcie także: Prawie połowa bankowców zamierza współpracować z fintechami

PKO informuje, że aplikację IKO można zainstalować na kilku urządzeniach, a każde z nich powiązać z inną kartą płatniczą. Dzięki temu na przykład za pomocą telefonu służbowego można płacić kartą firmową a za pomocą telefonu prywatnego – kartą wydaną do rachunku osobistego. Aby zapłacić przy pomocy HCE w IKO, wystarczy przyłożyć telefon do terminala płatniczego. Autoryzacja płatności na kwoty powyżej 50 zł odbywa się albo na terminalu albo w IKO, w zależności od ustawień indywidualnych klienta.

Płatności HCE to rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android. Pozwalają one płacić telefonem na podobnej zasadzie jak kartą bezstykową. Rozwiązanie to jest dziś oferowane przez kilkanaście banków działających na polskim rynku. Z tym że większość z nich proponuje korzystanie z płatności Google Pay. To HCE, tyle że nie wymaga instalacji aplikacji bankowej, a pozwala na powiązanie karty z apką od Google’a. Przedstawiciele PKO utrzymują, że nie zamierzają wprowadzać Google Pay.

Przeczytajcie także: Zencard wprowadził aplikację mobilną

Natomiast w ofercie PKO znajdują się jeszcze inne płatności mobilne, czyli przede wszystkim Apple Pay oraz Garmin Pay. Jak wynika z informacji zamieszczonej na stronie internetowej PKO, oba rozwiązania kierowane są wyłącznie do posiadaczy kart debetowych i kredytowych Mastercard i Visa wydanych klientom indywidualnym.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies