Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
BillBook. Nowy sposób na zarządzanie domowymi rachunkami. Sprawdzi się?

BillBook to pierwsza spółka z Polski, której udało się dostać na platformę Marketplace Google

Jak donosi serwis Fintek.pl, polski startup BillBook jest pierwszą firmą z Polski, której udało się spełnić wymogi amerykańskiego giganta i udostępnić swoje usługi w Gmailu, za pośrednictwem Marketplace Google. BillBook umożliwia zarządzanie i opłacanie w jednym miejscu domowych i firmowych rachunków otrzymywanych z różnych źródeł.

Przeczytajcie także: Pekao wprowadza zbliżeniowy cashback

BillBook jest spółką wpisaną przez Komisję Nadzoru Finansowego do rejestru biur usług płatniczych. Działa od 2018 roku a jego partnerami są m.in. wystawcy faktur i operatorzy skrzynek poczty elektronicznej. Oferowana przez BillBook usługa umożliwia użytkownikom założenie bezpłatnego konta w serwisie internetowym, do którego dodaje się rachunki np. za prąd, telewizję, usługi telekomunikacyjne, itd.

Rachunki można wprowadzać w postaci plików pdf, skanów wykonanych aparatem smartfona lub za pośrednictwem kodów QR. Następnie system BillBook przypomina o terminach płatności za poszczególne zobowiązania, a należności można uregulować przelewem typu pay by link z rachunku karty płatniczej lub Blikiem. Dzięki powiązaniu BillBooka z Gmailem dodawanie rachunków może się odbywać także w interfejsie poczty elektronicznej Google.

Przeczytajcie także: Bird dołącza do Lime i hive w Warszawie

BillBook to kolejny w ostatnim czasie podmiot, który szuka swojego miejsca na rynku zarządzania płatnościami powtarzalnymi. Tego typu rozwiązań jest już w Polsce kilka. Znajdziecie je w ofercie takich firm, jak trójmiejska firma Blue Media, KIR (który przy współpracy ze Związkiem Banków Polskich wprowadza rozwiązanie o nazwie Qlips), czy inny polski startup BillTech. Czy dla wszystkich starczy miejsca?

Natomiast współpraca startupów fintechowych z dużymi firmami, choćby takimi jak wspomniany wyżej Google, będzie jednym z zagadnień, które na pewno pojawi się podczas zbliżającego się wydarzenia Impact’19, które w dniach 21-22 maja bieżącego roku odbędzie się w Krakowie. Wśród potwierdzonych mówców Impact’19 znaleźli się m.in.: Jim Wadsworth z Vocalink, Bartosz Ciołkowski z Mastercard, Jarosław Hermann z Millennium, Szymon Wałach z PKO Banku Polskiego, Felix Huber ze Stripe, Bartosz Berestecki z PayU, Don Ginsel z Holland Fintech i Maciej Biniek z Allegro. Serwis Cashless jest partnerem medialnym tego wydarzenia. Agendę oraz formularz rejestracyjny znajdziecie tutaj. Zapraszam.

Źródło: Fintek.pl

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: KIR, GOOGLE, QLIPS

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies